Решението на Apple да уголеми екрана на iPhone 6 и 6 Plus се отплаща на азиатските пазари, пише The Verge.
Продажбите в Япония, Китай и Южна Корея достигнаха рекордни стойности, сочи нов доклад на Counterpoint Research. Благодарение на тези резултати в момента компанията от Купертино е силен конкурент за големите марки от региона.
В Южна Корея, откъдето е Samsung, Apple твърди, че има 33% пазарен дял през ноември, което е два пъти повече от 15-те процента, които имаше преди пускането на iPhone 6 и 6 Plus. Това я поставя далеч пред южнокорейската LG (14%) и малко след Samsung, чийто пазарен дял намаля от 60 на 46%.
“Нито една чуждестранна марка не е преминавала отвъд границата от 20% пазарен дял в историята на южнокорейската индустрия със смартфони“, твърди анализаторът на Counterpoint Том Канг. По думите му пазарът винаги е бил доминиран от световния лидер Samsung, но iPhone 6 и 6 Plus са довели до промяна, правейки конкуренцията между фаблетите още по-голяма.
Докато пазарният дял на Samsung е спаднал с 14%, този на Apple нараства с 18 на сто, което подсказва, че американската компания взема от продажбите на Samsung.
Ситуацията в Япония е подобна. Там пазарният дял на Apple расте до 51% през ноември. Същевременно дяловете на местните компании спадат. Този на Sony слезе от 30% през юли до 17% през ноември.
Apple дори генерира печалба в Китай, където продажбите ѝ се увеличиха с 45% на годишна база. Компанията вече заема трето място в страна със своите 12% продажби на смартфони в страната. Местните фирми Xiaomi и Lenovo заемат първо и второ място съответно с 18% и 13% от пазара.


Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Варна става столица на акустичния рок
40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Новините в развитие
Китай доминира в офшорните вятърни турбини
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Областният управител на Сливен е с отнета заради алкохол книжка в Германия
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи