Световните комбинирани доставки на персонални компютри, таблети, ултрамобилни устройства и мобилни телефони се очаква да остане на непроменено ниво през 2017 г., показва анализ на Gartner, Inc. Световните доставки на тези устройства се очаква да достигнат общо 2,3 млрд. през 2017 г. - колкото и през 2016 г.
Към края на 2016 г. в света се употребяват около 7 млрд. телефона, таблети и персонални компютри. При всички положения Gartner не очаква ръст на доставките на традиционните устройства до 2018 г., когато се очаква слаб ръст на продажбите на ултрамобилните устройства и мобилните телефони.
„Общият пазар на устройства стагнира. Доставките на мобилни телефонни растат само в нововъзникващите пазари от Азия и Тихоокеанския регион, а пазарът на компютри просто достига дъното на своя спад", казва Ранджит Атвал, директор по изследванията в Gartner.
В категорията на премиум ултрамобилни устройства се включват например продукти с Microsoft Windows 10 Intel x86 и Apple MacBook Air.
В категорията на основните ултрамобилни устройства и таблетите влизат устройства като IPAD и IPAD Mini, Samsung Galaxy Tab S2, Amazon Fire HD, Lenovo Yoga Tab 3 и Acer Iconia One.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас