Планът на Европейския съюз (ЕС) за декарбонизация на енергийния сектор ще намали вредните емисиите само с половината от това, което е необходимо за ограничаване на глобалното затопляне с до 2 градуса по Целзий през 2050 г. Това показа изследване на Европейската комисия, цитирано от EurActiv.
Учени и лидерите на ЕС са съгласни, че до средата на века Европа трябва да повиши икономиите на енергия и да стимулира възобновяемите си източници, за да намали емисиите на Cо2 с 80-95% в сравнение с нивата от 1990 г. По този начин ще бъдат избегнати очакваните катастрофални промени в климата.
Според проучването на европейските власти континентът е на път да намали емисиите си с едва около една трета през 2030 г. и с 44% през 2050 г.
Документът разглежда само съществуващите схеми за намаляване на Cо2, базирайки се на вероятността да не бъдат реализирани нови енергийни и климатични политики след 2020 г.
"С оглед на очакванията енергийния сектор на ЕС да продължи да изпомпва почти 400 млн. тона Cо2 годишно до 2050 г.", коментира Джъстин Уилкис, заместник-изпълнителен директор на Европейската асоциация за вятърна енергия (EWEA).
Повече за вредните емисии може да видите в материала на Bloomberg!


През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
34-годишен открадна кутия с дарения от магазин в центъра на Варна
Депутатите приеха на първо четене втората порция мерки за овладяване на цените
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Защо ЕЦБ вероятно няма да повиши лихвите през юни
Сенатът одобри Кевин Уорш за председател на Фед в оспорвано гласуване
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса
Проблеми в транспорта: Липса на кадри, остарял автопарк, лошо заплащане
Maserati GT2 Stradale пристига в България за първи път
Производители искат ДДС за родни плодове и зеленчуци в рамките на 6-9%