Ръстът на капиталовите пазари се случва въпреки привнесената волатилност от реториката на американския президент Доналд Тръмп. Това коментира финансистът Николай Ваньов в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria.
“Фундаментът на пазарите е изключително положителен. Свободният кеш най-накрая започва да се намества сериозно на капиталовите пазари с оглед на повишените инфлационни очаквания по целия свят, които започват да се реализират", коментира той.
Той напомни основно правило, че най-добрият хедж срещу инфлацията е в инвестирането на капиталовия пазар.
Според финансиста до края на тази година в еврозоната ще започне приключване на количествените улеснения.
Той е на мнение, че ръстът на акциите, стимулиран от ликвидността и допълнителните пари в икономиката, в един момент има вероятност да бъде изтрит.
“Политическият риск е новото модерно нещо на финансовите пазари", коментира Ваньов. "Възможно е да видим трусове вследствие на определени политически решения предвид предстоящите избори в редица страни в Европа. Добрата новина е, че се наблюдава известно намаляване на обществена подкрепа за популистки кандидати и отдръпване на политическия риск”, заключи той.
Вижте целия разговор във видеото


Слави Трифонов загуби делото за клевета, което заведе срещу Кирил Петков
DARA излиза на сцената на "Евровизия" тази вечер във Виена
Евростат: Българките са най-плодовити в ЕС
Кои три зодии ще имат невероятно лято?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Доц. Пишмишева: Хантавирусите не са нов COVID-19, не са непознати за медицината
Двама загинаха при катастрофи през последното денонощие
Фалшиви счетоводители измамили възрастни хора за 1,6 млн. евро в Гърция
Рюте предлага всички от НАТО да отделят по 0.25% от БВП за Украйна
България сред отличниците в ЕС по икономически растеж
преди 9 години Политическият риск е новото модерно нещо на капиталовите пазари...Моля? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Политически риск щеше да има ако бяха спечелили Клинтън и Мюсюлмански братя с идеята им да качват данъците на работещите и бизнеса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар