Има инвеститори, които се оттеглиха то България, но повечето инвеститори от Австрия, които имат бизнес тук, се опитват да го разширяват своето производство.
Това заявява в ексклузивно интервю за Bulgaria On Air Улрике Щрака, която наскоро пое поста търговски съветник на посолството на Австрия в България от Михаел Ангерер.
"Надявам се да има нови австрийски инвестиции тук в България. Това е моята задача. Моята първостепенна задача не е да критикувам. Моята цел е да информирам австрийските фирми за възможностите за бизнес тук. В момента икономическата ситуация в Европа не е много добра. И доверието в българското правителство, в българската икономика трябва да се повиши, за да се привлекат нови инвеститори", отбелязва тя.
По думите на Щрака проблемите на българската икономика са свързани с икономическите трудности, които има в Европа и по света като цяло.
"Търговските партньори не са така активни. Европейската икономика е слаба. Нивото на безработица също е изключително важна тема. Мисля, че има какво да се желае по отношение на условията, които фирмите откриват тук, в България. Мисля, че определени законодателни текстове трябва да бъдат дискутирани и обяснявани. И по отношение на прозрачността - защо се взимат определени решения? И колко лесно е да се работи с държавната администрация. В тази сфера България има какво да подобри", коментира Щрака.
Още от интервюто може да видите във видео материала


Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Варна става столица на акустичния рок
40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Новините в развитие
Китай доминира в офшорните вятърни турбини
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Областният управител на Сливен е с отнета заради алкохол книжка в Германия
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
преди 11 години Те, австрийците, защото тънат в голяма любоф към бг-рите...не че не се считат малко за висша раса... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години "Целта ми е да информирам австрийските фирми за възможностите за бизнес тук,.."Ама разбира се! Простичко е. За всяка тяхна инвестиция въвеждате "данък" /под една или друга скрита форма/ за да са сигурни, че ще са на печалба! Пратете ги при ЕРП-тата или Дънди , или при енергетиците от САЩ или тия със соларните станции от Китай или при ВИК София , да им споделят колко пара са "строшили" в богата България! Подчертайте им дебело как българите дори ще си платят за да се почувстват заети !! Със сигурност ще се възползват. ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Да търсим решение, решение да търсим!На политиците не можем да се надяваме!Да търсим решение! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Нали това беше целта на европа да направи Българите роби в европа а гадните западняри да доидат тук да изкупят земята ни и да експлоатират колкото се може повече отговор Сигнализирай за неуместен коментар