1,5 млн. лева ще даде Община Варна през следващите три години за изграждането на нови светофарни уредби, става ясно от съобщение на сайта на общината. Местните власти в морската ни столица са обявили обществена поръчка за проектиране, изграждане и доставяне на нови светофарни уредби и реконструкция на старите.
Проектът е с краен срок за изпълнение 31 декември 2017 година. Средствата за изграждането на новите светофари идват от бюджета на Общината.
Изискване към кандидатите е през последните три години да са извършили минимум една дейност по изграждане или реконструкция на светофарни уредби, да притежават собствени или наети технически средства сред които автокран и автовишка, както и да имат въведена система за управление на качеството ISO 9001.
Общината обаче не поставя някакви финансови изисквания към изпълнителя на проекта.
Критерии за възлагането на поръчката ще бъде икономически най-изгодната оферта. С най-голяма тежест ще са цените на материалите и видовете работа, както и гаранционния срок за изпълнение на работите.
Заявление за участие в този търг ще се приемат до 25 май, става ясно още от документацията за обществената поръчка.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Ford се превръща в акция за изкуствен интелект – в известен смисъл
Как ще реагират британските пазари на кандидатурите според Panmure Liberum
Anduril: Откриваме огромен интерес към антидрон системите
Колинс от Фед подкрепя задържането на лихвите за известно време
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Първи парламентарен контрол за кабинета "Радев"
Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"
Кейт: Mi chiamo Katerina
Днес слънце, но следобед по сценарий дъжд