2,1 млн. лева отпусна правителството за националните програми „Развитие на системата на предучилищното образование“, „Заедно за всяко дете“ и „Без свободен час“, одобрени през 2018 г.
По програма „Развитие на системата на предучилищното образование“ средствата са 523 709 лв. за проектите на 282 общински детски градини и училища, съобщи пресцентърът на МС.
Целта е повишаване на качеството на предучилищното образование и равен старт преди постъпване в училище.
По програма „Заедно за всяко дете“, модул „Добри практики за взаимодействие на образователните институции с родителите“, са одобрени 154 939 лв. Те са за проектите на 43 общински детски градини и училища. Програмата цели да обхване и задържи в образователната система на деца и ученици.
По програма „Без свободен час“ се предоставят 1 500 637 лв. за реално взети учебни часове от учители, замествали отсъстващи колеги за периода 1 ноември 2017 г. – 30 април 2018 г.
Необходимите средства за изпълнение на националните програми за 2018 г. се осигуряват от бюджета на образователното министерство.


Без ток във Варна на 15 май 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (15 май)
Виц на деня - 15 май
Протестно мотошествие ще затрудни движението във Варна днес
Времето във Варна на 15 май 2026
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Бомбата под колата в Говедарци е сложена часове преди дело между мишената и подсъдим
Бизнес Форум 2026: Печелившата устойчивост
Тръмп продава: Си поиска 150 самолета „Боинг“, дадох му 200
От Италия за "Бангаранга": Залата експлодира, много силна песен
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни