Инвеститорите в биткойн смятат, че най-голямата криптовалута в света ще отчете още по-големи увеличения в цената си през 2020 г. заради особености в дизайна на технологията й, предава Bloomberg.
Нalving или разполовяването – процесът, при който печалбата от добива на нови биткойни се намалява наполовина - предстои да бъде осъществено на или около 18 май. Печалбата от добива на биткойни се разполовява на всеки 210 000 монети, като досега това се е случвало два пъти.
През 2012 г., когато това бе направено за първи път и печалбата беше намалена от 50 на 25 биткойна, цената на криптовалутата нарасна с близо 8200% за годината. За 18-те месеца след второто намаление през 2016 г. стойността на биткойна се увеличи с повече от 2200%.
Б
Разбира се, само тези два случая са прекалено малка база за сравнение. По онова време има и други фактори, като непрекъснато внимание от страна на медиите към криптовалутата, което неимоверно допринесе за високия инвеститорски интерес към нея. Освен това не могат да се правят прогнози за цените, като се гледа само и единствено нивото на предлагането. Междувременно търсенето изглежда много по-оскъдно сега, отколкото в предишни години.
Вече изглежда, че обществеността е по-добре запозната с дългосрочните структурни проблеми на биткойн, които могат да окажат негативен ефект върху възвръщаемостта на криптовалутата в бъдеще.И все пак ентусиастите за биткойна вярват в успеха на разполовяването за повишаване на цената на актива, така че експертите очакват с любопитство събитието.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
преди 6 години Не си разбрал правилно. Това не е разделяне, нито ново QE, а по-скоро е точно обратното - добивът на нови биткойни ще намалее наполовина. При все това, не виждам причина за "ново рали", освен чисто психологическа - едно напомняне на инвеститорите, че общото количество биткойни ще се увеличава все по-бавно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години a кво общо има бидуването на биткоин с печалбата която можем или сме могли да направим ? май няма връзка отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Късно е либе за китка :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години След 10 години скептиците на биткойн ще разказват как са можели да станат богати с минимална инвестиция!СЕГА е момента всеки да натрупа биткойн! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Който придобие 51%, той може да открадне другите 47% и да остави 2% колкото за котировки на борсата :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Вече един път го разделяха на 2, сега ще правят ново QE отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Ще доведе разбира се - до гигантски слалом за Световната купа - втори манш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар