Доларът може и да е основната валута за международни трансакции, но това няма да е завинаги. На това мнение поне е основателят и бивш главен изпълнителен директор на Twitter Джак Дорси.
Според него именно биткойнът има силата да застане на мястото на американската валута, съобщава CoinDesk.
На въпрос дали криптовалутите могат да заменят долара Дорси отговоря кратко и ясно: „Да, биткойнът ще“.
Дорси е един от най-известните почитатели на криптовалутата, като поне от 2018 г. изразява подкрепа за монетата. През август той написа отново в Twitter, че „биткойнът ще обедини една дълбоко разединена страна (и евентуално света)“.
Основателят на социалната мрежа напусна поста си на изпълнителен директор миналия месец, за да се фокусира върху финтех компанията си Block, известна преди като Square. По време на управлението си Twitter въведе услуга за парично насърчаване на създатели на съдържание с биткойни, като обеща и интегриране на NFT автентификация.
Новият главен изпълнителен директор Параг Агравал бе силно ангажиран с проекти за децентрализиране в компанията.
Към 15:30 часа българско време цената на биткойна расте с над 6,5% до 48 843 долара.


Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
преди 4 години Бития кон и сега в момента нарушава доминацията на долара, особено в страни с хиперинфлация и страни със слаба банкова система. Примери колкото щеш от Южна Америка, Африка, а и не само. Но това е твърда сложна мисъл за лимитираните форумни разбирачи. Голям кеф е да им гледаш неразбиращата омраза. Точно двама и трима ,, капацитети" са. Всеки път като има корекция(цената се понижава, да им обясня) се почва една маст.урбация от кеф и радост и после като тръгне нагоре - плеяда от омраза. От години си чакат балонът да се пукне милите :)))) И естествено, че в компютърния свят акъл и пари вървят заедно. Изказване на толкова нива ***, че чак не ти се занимава да го оборваш. Седнали на Дорси да се подиграват!!!!!! То бива психично болни хора, но някои са направо за усмирителни жилетки... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години и кво като е селф мейд милиардер?!?! само некой *** от шопско може да мисли че акъл аи парите вървят заедно!Вместо да повтаряш като селски глашатай, кажи как точно битиякон ще смени долара ? Колко амолетоносача имат биткойнаджиите, ***? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години А да, и ***-ю е цензурирано от някоя друга мишка с представи, най-вече ааааанално-зависими...мишки х2 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Никаква представа няма човекът, само дето е селф мейд милиардер, а *** във форума знае всичко, има всички най-верни представи за света, па е и Ален Делон...мишки... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Джак Дорси е на гъби! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Джак Дорси очевидно няна никаква представа какво са пари и как работят държавите. Умилявам се от толкова неграмотни изказвания. Явно съвсем е изчаткал, съдейки и по вида му. отговор Сигнализирай за неуместен коментар