Учредители и акционери на дружеството са Валентин Карабашев и Еврофинанс АД, притежаващи равни дялове (по 50%) от капитала на дружеството. Валентин Карабашев бе вицепремиер по времето на премиера Любен Беров. По-късно той бе сред основателите на един от най-големите приватизационни фондове – Златен лев.
От няколко месеца Карабашев вече не е изпълнителен директор на управляващо дружество Златен лев капитал АД. Според последни данни Карабашев притежава 17% от капитала на Българска консултантска група, което притежава 50% от УД Златен лев АД.
Никола Зикатанов обаче е управител на регистрираното в Кипър Изола Ентърпрайсиз ЛТД, като компанията притежава 100% от Изола Бългериан инвестмънт ЕООД, което от своя страна притежава 100% от Коридо ЕООД (с управляващ Мильо Зикатанов). Коридо ЕООД държи 50% от УД Златен лев капитал АД. Изола Бългериан инвестмънт ЕООД е най-големият акционер в ИД Златен лев АД с 0,33% от акциите му. Нетните активи на ИД Златен лев АД към 3 май са 8,52 млн. лв.
Според регистъра на Комисията за финансов надзор 85% от Евро-финанс АД са собственост на Чавдар Кънчев, бивш изпълнителен директор на Булбанк, участвал в преговорите по уреждане на българския външен дълг към Лондонския клуб.
На днешното си заседание Комисията за финансов надзор издаде на “БенчМарк Финанс” АД разрешение за извършване на дейност като инвестиционен посредник в чужбина.
Регулаторният орган издаде разрешение на инвестиционен посредник “Кепитъл Маркетс” АД за извършване на сделки по чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗКППЦ, а именно: управление на индивидуални портфейли от ценни книжа и/или пари с изключение на портфейли на инвестиционни дружества и пенсионни фондове.
На днешното си заседание Комисията потвърди проспект за вторично публично предлагане на общински облигации, издадени от община Шумен. Емисията е в размер на 4 000 000 лева, разпределени в 4000 обикновени, необезпечени облигации с номинална стойност 1000 лв. всяка. Срокът на емисията е 60 месеца, годишният лихвен процент е фиксиран на 8.70%. Средствата по заема ще се използват по програма за рехабилитиране на уличната мрежа в гр. Шумен.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Варна става столица на акустичния рок
40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
Китай доминира в офшорните вятърни турбини
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса