Флорина България АД не е платила дължимото на 14 март 2010 г. главнично плащане по своя емисия облигации, съобщи чрез БФБ-София довереникът на облигационерите Банка Пиреос България АД.
След провеждане на извънредното Общо събрание на облигационерите на 25 март 2010 г., в зависимост от решенията, които ще бъдат взети, ще бъдат направени съответните корекции на параметрите на емисията в информационната система на БФБ – София АД.
Събранието на облигационерите трябваше да се проведе на 12 март, но поради забавено вписване на поканата за него в Търговския регистър то е било отложено за 25 март.
Тогава облигационерите ще решават дали да позволят промяна в погасителния план по главницата на Флорина Бългрия АД. Предложението е за отсрочване на частичните плащания по главницата с 12 месеца, като подновяването да започне с 14-то лихвено плащане на 14 март 2011 г.
От Флорина България АД уточниха за Investor.bg, че са извършили лихвеното плащане на 14 март 2010 г., а за главничното плащане, се водят разговори за разсрочване.
Ако облигационерите не са съгласни с разсрочването Флорина е обещала да плати главницата.
Облигациите на Флорина България АД са за 8 млн. евро и са издадени на 14 септември 2007 г. Срокът им е 7 годишен, а годишната лихва е 7,5%, платима на 4 части.
Сред другите проблемни емисии, търгувани на БФБ-София, се нареждат тези на Алу-пласт, Ален мак , Балканкар Заря и други.
Свързани компании:


Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Костадин Костадинов е рекордьор по изминати километри със служебен автомобил на НС
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Министър Найденов: Антон Станков остави ярка следа в правния и обществения живот
Йотова: Бургас има невероятен шанс да покаже България на Европа