Твърди се, че синът вече е преминал червената линия на баща си на 8 януари, два дни преди публикуването на автобиографията „Резервен" (Spare). В онази неделя принц Хари направи пренебрежителни забележки за мащехата си Камила в телевизионен разговор с водещия Андерсън Купър, като я нарече, наред с други неща, злодейка, която също е искала да излъска положението и репутацията си за негова сметка.
Самата книга беше капката, която преля чашата. Само един ден по-късно, на 11 януари, се твърди, че британският крал Чарлз III е решил, че херцогът и херцогинята на Съсекс трябва да освободят предишната си резиденция в Обединеното кралство - Фрогмор Котидж в Уиндзор, след коронацията си. Това обаче стана известно едва през тази седмица.
Все още не е ясно дали Хари и Меган ще пътуват до Лондон за коронацията на краля през май. Поканата към двамата трябва да бъде изпратена през следващите няколко дни. Кралят обаче се очаква да бъде в Германия преди коронацията.
Чарлс III ще бъде първият държавен гост в историята, който ще бъде посрещнат с военни почести на Бранденбургската врата на 29 март, съобщиха от канцеларията на федералния президент в петък.
Чарлз е британският монарх от смъртта на майка си кралица Елизабет II на 8 септември миналата година. Коронацията му ще се състои в началото на май и подготовката за нея е в разгара си. В качеството си на престолонаследник Чарлз вече бе чест гост в Германия - за последен път в Деня на възпоменанието през ноември 2020 г. По време на централното възпоменание в Бундестага той се позова на дълбокото партньорство между Великобритания и Германия. Наблюдателите смятат, че изборът на първите му дестинации също е силен сигнал.
Преди посещението си в Германия Чарлз иска да се срещне с президента на Франция Еманюел Макрон в Париж. Френският вестник Le Parisien съобщи през януари, че Макрон вече е поканил Чарлз по време на погребалната служба на кралицата.
Чарлс III ще посети Германия в края на март. Снимка: John Macdougall/AFP Pool/dpa
„Фактът, че крал Чарлз е избрал Германия и Франция за първите си дестинации преди коронацията си, също е важен европейски жест", заяви Щайнмайер във видеопослание. „На него, но, разбира се, и на всички британци, бих искал да кажа: ние в Германия, ние в Европа желаем близки и приятелски отношения с Обединеното кралство дори и след Brexit“.
Фактът, че Чарлз пътува до Германия шест месеца след смъртта на майка си, „показва колко много кралят цени приятелството между нашите народи", каза Щайнмайер.


Закопчаха поредния грабител, нападал жени във Варна
В студа: Търсят и прибират бездомници от улиците на Варна през ноща
Спипаха двама кьоркютук пияни шофьори във Варненско
Разсеян комарджия остана без електрическата си тротинетка във Варна
Тръмп обвърза заплахите към Гренландия с Нобеловата награда за мир
Как Mr.Bricolage гради уют и доверие вече над 20 години?
Шуманов: Петролният пазар ще зависи от Иран, а не от Венецуела
Тръмп може да влезе в унищожителна търговска война с Европа заради Гренландия
Как да изберете правилния шампоан според типа коса – съвети от Лили Дрогерие
Роботите се превръщат в най-големия кошмар за работниците
Пет евтини спортни коли, които може да се появят през 2026
Истинско AMG на цената на Sandero - възможно е, дори на дизел
Защита от дронове блокира хиляди BMW и Porsche в Русия
BMW подготвя поредната си революция с iX3 M
Автопаркът на столицата: Новите автобуси с изисквания за безопасност
Вижте всички сцени и банди на Hills of Rock 2026
Жълт код за студено време за цялата страна днес
Забравете "Барбенхаймер", пригответе се за "Дюнсдей" ВИДЕО
Дикме: И турци, и българи не приемат този модел на управление
преди 2 години Заглавието е на ниво ! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар