Естония заяви, че няма да участва в заседанията на Европейския съюз, на които домакин е ротационният председател на Съвета на Европейския съюз Унгария, предаде DPA.
Това означава, че Естония няма да изпраща министри на срещите, на които Унгария е домакин по време на ротационното си председателство.
"Унгария злоупотреби с ролята си на председател на ЕС с действията си, които сериозно подкопаха доверието" в нея, каза вчера говорител на естонското правителство по местното радио.
Унгария понастоящем е ротационен председател на Съвета на Европейския съюз. Това означава, че в периода на шестте си месеца на председателство Будапеща е домакин на серия от неформални срещи.
Унгарският премиер Виктор Орбан бе разкритикуван от някои държави от ЕС за това, че посети Русия и Китай, след като страната му пое ротационното председателство.
Швеция и Литва бяха първите страни, които заявиха, че няма да изпращат министри на срещите в Унгария. Латвия каза, че ще преценява дали да изпраща министри съобразно конкретния случай.
Говорителят на естонското правителство поясни, че страната му ще продължи да участва в официалните заседания в Брюксел.
/БТА/


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
преди 1 година До: male4ko: Наяла се въшката и излязла на челото - вече не е валидна поговорка. Важи и за гладната въшка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Брех, закъде бе тях. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Тая въшка Естония, по-католик от папата.. така са малките комплексирани държавици. отговор Сигнализирай за неуместен коментар