Русия ще намали износа си на суров петрол с още 300 хил. барела дневно от септември, заяви вицепремиерът Александър Новак, който отговаря за енергийния сектор, предаде ДПА.
По думите му, цитирани от руската агенция "Интерфакс", износът през август е намален с 500 хил. барела дневно, а Москва е в преговори с други страни производители на петрол за намаляване на добивите и износа и през октомври.
Въпреки западните санкции през март Русия е изнасяла по 8,1 млн. барела петрол дневно. Според Международната агенция по енергия (МАЕ) това е най-високото ниво от април 2020 г.
При все това приходите на Москва са спаднали, тъй като западните държави почти не купуват руски петрол и той се насочва към Индия и Китай на занижени цени. Същевременно Г-7 обяви таван на цената на руския петрол и опитва да намери механизми да го налага и прилага на световните пазари.
Новак заяви освен това, че правителството опитва да постигне стабилност на вътрешния пазар на горива посредством контрол върху т. нар. "сив износ", отнасящ се за износ на петрол и петролни продукти, предназначени за руския пазар и получили държавни субсидии.
През юли в много руски региони беше регистриран недостиг на горива, а същевременно цените рязко се покачиха, посочва ДПА.
"Увеличаваме количествата, които задължително трябва да бъдат доставяни на стоковите борси", заяви Новак. "Принципно има достатъчно петрол, но въпреки това е необходимо да стабилизираме пазара до края на активния земеделски сезон", допълва той.
(БТА)


Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Затварят училища и туристически обекти заради рекордните жеги в Европа
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Изслушват кмета Коцев по темата сметопочистване на общинската сесия във Варна
Покачване на данъчната тежест при имотите ще отсее спекулантите от пазара
Рекордно ниво на износ на електромобили от Китай
България има условия за гигаватови AI центрове за данни
Ifo: Възстановяването на Германия ще отнеме време, част 1
Мач на Световното първенство: Каква е разликата между място за 10 000 долара и най-евтиното място
Защо на някои кръгови има светофар
Шеф във Ferrari напусна след дебюта на Luce
Банан на колела е най-спираната за проверка кола
Над милион км без сериозни повреди - този път с MINI Cooper
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
България удари световния шампион Италия в Лигата на нациите
Мъж с 16 присъди подпали съседска врата (ВИДЕО)
УниКредит Булбанк запазва безплатната обмяна на левове и стотинки до края на септември
Въздушната линейка транспортира родилка до София
преди 2 години Заглавието е вярно, един от реките случаи,износа е намален но не и добива. : ) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 Митю Некуф, торба лой, май много ти се иска пак да те покажа, че да се посмеем? Озлобен лузър. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka00: Пак ли с Макалън копаш зануления? Той и разпрания каскет го изпраща с такова преди месец, ама копнаха Пригожката. То ако ставаше с къркане на скъпарско уиски, англичаните щяха да владеят Русия още от 17 век. Ти се кръсти да не се сети някой от рашшистите да отвори бочките с наркомовски спирт за армията на фронта, че тогава верно великото преселение на народите ще ви се види като загрявка пред голямото бягане на укрите и всичките им съветници на запад. Търчи-лъжи. Нямаш спиране. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: xapoznaiА как да няма мераклии - я питай китайците който отдавна дебнат да изкупят руските енергийни активи :) ама нещо не им се радват от кремля , пък уж са първи дружки отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 ... днес е специален ден недъгав cкaпан ббооккллук ... 30 август ... запомни го ... отворил си съм нещо скъпарско с гуава ... началото на края на рассийката каквато я познаваш ... зануленият е вдигнал по тревога цялата си преторианска гвардия ... наздраве ... !! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 ... недъгав ... нали се лендзехте форумните копейкопоклонници , като писаха миналата година октомври , че украинците започват изпитания на дрон собствено производство с обхват 1000км ?! ай са се лендзете де ... :))) ... нема ли пак да напише некой ддееббиилл там за държавата 404 , как угаснала , и всичко е приключило , само се чака подпис от зануленият ... и кво стана ?! дрон дето префърка през с300 , с400 , с500 и дрънннн ... не един ами цяло ято ... и не веднъж ами през ден ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 ... хихи ... недъгаво политкомисарче ... ще се задавиш за гнъсавата рассийска ве ... деевваа и нефела ... само цитирам цифри от информационни портали за петрол и инвестиции в петролни залежи , друг е врачувал ... жалка карикатура си ... украинците са влезнали в западните покрайнини на Вербово ... и това с онези marder-и и bradley-та дето още на границата с Полша ги бехте бастисали . ако не верваш питай конашенко , даже ти се беше разцвърчал кат кебапче от скара на бузлуджа ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Руснаците тепърва ще съкращават добива... Липсата на финансиране, трошенето на пари залудо и санкциите я правят не особено привлекателна за инвеститорите... С оглед и на спадащите резерви и очакваните повишения на данъците, мераците спадат още повече... Разбира се това е само капка, цялостната картинка е доста по-мрачна... Дори временно да постигнат ОПЕК+ някакъв успех, това просто ще привлече нови инвестиции в други дестинации... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka00: ***, пак ли се правиш на врачка? Търчи-лъжи. Феноменален тъъпппанаррррррр! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години тази година , производството на петрол ще се увеличи с 1,2млн барела от следните държави , които не са членове на ОПЕК+ ... Бразилия , Канада , Гвиана и Норвегия ... :))) ... рашибозуците и СА ще требе да се постараят повечко , за да вдигнат цената ... само с преврати в Нигер и Габон нема да стане ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар