IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

САЩ са близо до сделка за дългосрочен достъп до венецуелския петрол

Очаква се споразумението да функционира „по начин, който ще позволи на правителството на САЩ контрол над група венецуелски петролни находища"

12:54 | 28.08.26 г. 2
Автор - снимка
Създател
Снимка: Jesus Vargas/Getty Images
Снимка: Jesus Vargas/Getty Images

Администрацията на САЩ работи по споразумение за осигуряване на дългосрочен достъп на Вашингтон, който контролира износа на петрол на Венецуела, до част от суровия петрол на южноамериканската страна, съобщава БТА, позовавайки се на информация от служители, запознати с преговорите, говорили пред Ройтерс.

Очаква се споразумението, което може да бъде подписано и публикувано скоро, да функционира „по начин, който ще позволи на правителството на САЩ контрол над група венецуелски петролни находища, които да бъдат разработени от американски компании, съобщиха служителите, добавяйки, че получените доставки ще бъдат гарантирани за САЩ.

„Това е реално и се обсъжда на най-високите нива на правителствата на САЩ и Венецуела”, заяви един от служителите.  

Друг допълни, че като правен модел за осъществяване на сделката се разглежда лизингът. 

Белият дом препрати въпроса на Ройтерс към Министерството на енергетиката на САЩ. Венецуелските власти не отговориха веднага на исканията за коментар. Венецуелският министър на петрола Паула Енао не можа да бъде открита за коментар.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 12:54 | 28.08.26 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Енергетика виж още

Коментари

2
rate up comment 2 rate down comment 2
гъбко
преди 1 час
До: 0pk ... новият световен ред е такъффф ... :))) ... 57мият видя от кремльовският кръволок и детеубиец как се прави със стоманата , рудата , въглищата , зърното на Украйна и го пофффтаря . Са малко по-циливилизационно и без масовки , но по същество същото , дори и пари ще им плаща ... Кво не ти е арно ?! музикантите да не би да плащат нещо за експлоатацията на златните мини в Конго и нефтените находища в Либия ?!
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 3 rate down comment 3
0pk
преди 2 часа
Отидоха, отвлякоха им президента пред погледа на нямата международна прогресивна общност, вкараха най-безцеремонно свои фирми да им точат нефта и чак след това тръгнали сделка да сключват. Изводът е, че който няма ядрени ракети, но пък има продажни генерали е по-добре да не се репчи на галактическите демократизатори. Пък лидерите на свободния свят от зебросъюза могат само да мучат нечленоразделно, когато им взимат грендалндията. :D
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още