Ирландската нискотарифна авиокомпания Ryanair съобщи в понеделник, че през август е превозила с 12% повече пътници, отколкото през същия месец на миналата година, което е поредният ѝ рекорд за всички времена през този обикновено най-натоварен месец, предаде Ройтерс.
Най-голямата авиокомпания в Европа по брой пътници заяви, че е превозила 18,9 млн. пътници през месеца, което е повече от регистрираните 16,9 млн. пътници година по-рано и 14,9 млн. пътници през август на предпандемичната 2019 г.
Превозвачът заяви, че очаква трафикът през финансовата година до март 2024 г. да нарасне с 9% до около 183,5 милиона пътници.
Анализатори на Citi потвърдиха оценката си за акциите на компанията "купува" в бележка след публикуването на данните за пътниците, като заявиха, че виждат нискотарифния превозвач като "консолидиращ пазарен дял в Западна Европа с потенциал за растеж в Източна Европа".
Ryanair съобщи още, че е била принудена да отмени над 350 полета през двата дни в края на миналия месец, когато контролът на въздушното движение в Обединеното кралство прекъсна работа. Полетите на 63 хил. нейни пътници на 28 и 29 август са били анулирани заради технически проблеми с контрола на въздушния трафик, уточнява Bloomberg.


Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня