Страните от НАТО се консултират относно изпращането на танкове и други модерни оръжия в Украйна. Това потвърди генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг по време на Световния икономически форум в Давос, цитиран от БГНЕС.
"В НАТО се провеждат консултации относно доставките на основни бойни танкове за Украйна", каза той, като добави, че Киев се нуждае не само от танкове, но и от "повече системи за противовъздушна отбрана", както и от "резервни части, боеприпаси и поддръжка на вече предаденото оборудване".
Столтенберг отново повтори, че според него НАТО трябва да направи всичко възможно, за да гарантира, че Русия "няма да спечели войната". По думите му "това е ключов момент в конфликта", а от военните доставки на НАТО "зависят перспективите за мирно уреждане".


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
преди 3 години До: zelka007 даже може и до края на март... да видим колко още ще се излагат немците и дали случайно няма да застудее! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години До: Zlato...мда , пияното джyдже в кремля кво рече : ръждив скрап ... :))) ... ще заложим ли малко рубли , че като пристигнат 20-30 танка (брадлитата и мардерите не ги броим щото вече са унищожени на влизане в Украйна) ще има голям жест на добра воля в Запорожието до краят на април ... ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години 10 танка от 3000, с които разполага НАТО не ми изглежда като всичко възможно, за да гарантира, че Русия няма да спечели войната. По-скоро като кой ми срррааа в гащите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години До: Alex Silver Очень слабо, таварищ. Постарай се повече, да не подсмърчаш с празни джобове в край месеца пред пасольство. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Наскоро един генерал съвсем сериозно предложи да бъде ликвидирана Микробритания, за ред действия срещу РФ, включително унищожаването на СП-1 и СП-2. Последното си е Casus Belli откъдето и да го погледнеш. Докога бъзливият Жужо ще си трае, докато водят открита война срещу Русия? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Танковете са нападателни оръжия. Страната доставчик автоматически влиза във войната и става легитимна цел на руските оръжия. Докато някой не се изпари в буквалния смисъл на тази дума, няма да си седнат на меките шарени задницци. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Айде де, айде де! Тези танкове трябваше да са там вече. Иначе добре ли се чувстват копейниците че на моменти 1/3 от снарядите изстрелване по събратята им крадци и изнасилвачи са били български? отговор Сигнализирай за неуместен коментар