Real Estate Business Forums 2024 стартират с първа експертна дискусия в София на 29 февруари в Интер Експо Център. Конференцията на имотния бранш ще започне в 14:00 часа и ще запознае присъстващите с развитието на отделните райони на столицата. Какви са възможностите за чист въздух в София и може ли да има нулев въглероден отпечатък – тези и други актуални въпроси ще намерят своя отговор през анализите и коментарите на лидерите в имотния сектор. Първият форум за годината ще бъде официално открит от Снежана Стойчева - организатор на проекта Real Estate Business Forums & Awards.
Конференцията ще започне с бизнес панел на тема: „Пазарът на недвижими имоти“. Негов модератор ще бъде Снежана Стойчева. След подробен анализ на имотния пазар в София и региона темите, които също ще бъдат засегнати, са: пазарът на имоти във високия сегмент, жилищното кредитиране и очакваните промени след приемането на България в еврозоната. Пред присъстващите в залата своите оценки и коментари ще представят Анас Хамид от „Явлена", Весела Илиева от „Юник Естейтс" и д-р Мирослав Владимиров – преподавател в Икономическия университет във Варна и член на СД на „ЕРА България".
Присъстващите ще имат възможността да се запознаят от първо лице с работата на Фондация „Очи на четири лапи“ през историята на незрящия Ерол Йенер и неговото куче – водач Тобо.
Финал на първият за годината форум ще постави дискусия на тема: „Стандарти на бъдещето в средата ни на живот“. Модератор на беседата ще бъде Роселина Петкова – водеща в бизнес телевизията Bloomberg TV Bulgaria. На фокус в разговора ще бъдат устойчивата градска среда, възможностите при планиране на градовете, зелените кредити и новото строителство в София. Лектори на сцената ще бъдат: арх. Жоржета Рафаилова - директор на „Софияплан", арх. Любомир Георгиев – ръководител на „Екипът на София", инж. Георги Шопов – председател на УС на Националната асоциация на строителните предприемачи и Весела Вълчева-Макгий – директор пазарно развитие за централна и източна Европа, Green Business Certification Inc. (GBCI).
Бизнес дискусиите са част от програмата на Real Estate Business Awards, конкурсът, отличаващ най-добрите в сектора на недвижимите имоти спрямо изминалата година. Проектът се осъществява в унисон с цялостната мисия на водещата медия за недвижими имоти Imoti.net, част от Investor Media Group, да стимулира прозрачното и професионално развитие на имотния бизнес в полза на потребителите.
Генерален партньор на Real Estate Business Forums & Awards 2024 е Пощенска банка. Проектът се организира с подкрепата на Явлена недвижими имоти, ЕРА България, Unique Estates, New Estates, Националната асоциация на строителните предприемачи и Devin.
Институционални партньори на проекта са Български Съвет за Устойчиво Развитие, Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), Университета за национално и световно стопанство (УНСС), Френско-българска търговска и индустриална камара, Международна федерация за недвижими имоти „FIABCI“, Камарата на строителите в България, Българската фасилити мениджмънт асоциация, Камара на архитектите в България и Българска стопанска камара – съюз на българския бизнес
Медийни партньори са Investor.bg, Dnes.bg, Bulgaria ON AIR, Money.bg, сп. BusinessGlobal, Градът Медия Груп, вeстник и „Строител“.


Пожарите във Франция и Испания влошиха качеството на въздуха
Доклад разкри: 13 227 са жертвите на войната в Косово
Четири жени обвиняват Джаред Лето
Двама пожарникари загинаха при гасене на огъня в Крит
Стоянов: Правителството търси МиГ-29 само за резервни части
Според Rio Tinto търсенето на желязна руда остава стабилно
Заволок: AI продължава да води ръстовете в Европа
Рана очаква голям недостиг на пазара на памети през 2027
Зеленски изглежда има по-топли отношения с Тръмп
Директорът на UPS за връщането към растеж
ABT превърна Audi RS 3 в суперкола с 630 коня
BMW запази името на бъдещия си флагман
Забравеният бутон за превключване на фаровете
Bentley показа салона на първия си електромобил
16 или 22 градуса: коя настройка охлажда купето по-бързо
Битката за Индийския океан: Как Индия се готви да се противопостави на Китай
Кейт Мидълтън и принц Уилям споделиха прекрасни моменти от лятото си
Софи Търнър се върна при бившия?
Еленовата луна променя живота на част от зодиите
Как мозъкът ни се пренастройва, за да върши няколко неща едновременно