Най-изявени лидери в жилищния и инвестицинния сектор ще откроят тенденциите за развитие на градската среда и жилищния пазар в рамките на Residential Forum 2025.
Събитието събира на едно място ключови фигури в сектора и ще се проведе на 11 март 2025 г. в Sofia Event Center. Целта на тазгодишното издание е да очертае бъдещите концепции за развитие на жилищния пазар.
Форумът, организиран от Градът Медиа Груп, ще даде платформа на водещи представители на публичния сектор, инвеститори, урбанисти и архитекти, които ще дискутират тенденциите при проектирането и реализацията на качествени жилищни проекти.
След редица изключително успешни издания Residential Forum се утвърди като най-значимото специализирано събитие за жилищния сектор в България. През 2024 г. форумът привлече над 500 участници и повече от 60 изявени лектори, които анализираха новите инвестиционни модели, устойчивото жилищно строителство и необходимостта от гъвкава регулация за по-добро градско планиране.
Снимка: Residential Forum
За поредна година Residential Forum ще постави акцент върху тенденциите в пaзapнaтa cpeдa, както и инoвaциитe и тexнoлoгиитe, ĸoитo ще определят ceĸтopa. Кметът на София Васил Терзиев е поканен да очертае решения, потенциал и възможности за развитие на столицата в контекста на съществуващите предизвикателства. Как София да стане по-добър град за живеене е тема с продължение, която ще бъде фокус на първия панел за деня „Urban Development: София 2025".
Той ще разгледа моделите за успешни публични и частни инвестиции, които могат да подобрят градската среда и инфраструктура. Участие в дискусията ще вземат кметовете на инвестиционно най-активните райони на София, „Софияплан", „Метрополитен" и най-значимите инвеститори в жилищния сектор с отговорно отношение към градската среда. Специално участие ще вземе и доц. д-р арх. Стефан Аспарухов, вр. и. д. главен архитект на Столична община.
Residential Forum 2025 ще търси отговори на въпроси като „Кое е жилището, което кореспондира с повишаващия се стандарт на живот“ и „Защо хората искат да сменят средата си на обитаване“. Водещи инвеститори, консултанти и архитекти ще разгледат проектните характеристики, които ще диктуват пазара и ще генерират конкурентни предимства през 2025 г.
Теми като урбанизацията и ефекта върху градската гъстота също ще бъдат изведени на преден план в Residential Forum 2025, като експертите ще дискутират новото поколение сгради и зелени практики в жилищния сегмент. В този контекст устойчивостта ще заема все по-значима роля в бъдещите строителни проекти. Три специализирани презентационни панела, в които архитекти и водещи доставчици на теъхнологии и услуги ще представят жилищни проекти, които се отличават с иновативност, високотехнологични строителни решения и устойчиви концепции за развитие.
Всеки един от панелите ще бъде отделен от кратки нетуъркинг сесии, които ще дадат възможност за срещи и създаване на нови партньорства.
Цялата програма и пълния списък с участници в Residential Forum 2025 може да намерите тук.


Черно море Тича загуби първия мач за бронза
Правителството на Радев планира да изтегли дълг от 3.8 млрд. евро
Назначиха Кристиян Колев за съдия на мача Черно море - Арда
Седмичен хороскоп 25 - 31 май 2026
Обявиха номинациите за театралните награди "Аскеер" 2026
AI бумът превръща Азия във финансов център на глобалната технологична експанзия
Украйна се доказа като потенциален доставчик на сигурност за Европа
Идеята, че Claude има чувства, е чудесна за Anthropic
Как AI бумът превърна президентът на Реал Мадрид в един от най-богатите хора
Стартъп извлича вода от въздуха с технология за борба с водната криза
Култово тунинг-ателие преобрази VW Transporter и Caravelle
Цветът на свещите подсказва за скрит проблем с двигателя
Детайл от Ferrari Purosangue излиза колкото ново BMW
Еднодневните електрички са проблем за Китай, който ще удари и Европа
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево
Прическата на Деми Мур предизвика фурор на филмовия фестивал в Кан
Гечев от ПБ: Не искаме да правим регулации, искаме ясно ценообразуване
Кои бяха най-добре облечените звезди на дефилето на Louis Vuitton
Иван Христанов за цените: Германия има 7% ДДС, ние имаме 20%