„Шелли груп“ АД е акция на седмицата на Investor.bg.
През седмицата дружеството публикува консолидирания си финансов отчет за последното тримесечие на 2023 г. Данните потвърдиха предварителните очаквания – компанията отчита 90% ръст на печалбата за периода и 57% - на приходите от продажба на устройства.
Дружеството разширява обхвата на пазарите, на които присъства като директен доставчик на Amazon, както и търговската мрежа, в която предлага продуктите си, и мрежата от професионални дистрибутори и инсталатори.
„Шелли груп“ работи по осъвременяването на продуктите си и постоянно пуска и нови продуктови категории и артикули в тях. През миналата година са обновени 6 от продуктите на компанията и са пуснати 21 нови продукта, като има и 3 нови продуктови категории. От началото на 2024 г. са обновени 8 от продуктите и са пуснати 15 нови продукта. До края на годината се очаква пускането и обновяването на 40-60 нови продукта.
Германия е пазарът на компанията с най-голям принос за растежа на приходите – през миналата година продажбите там нарастват двойно.
В последната година акциите на „Шелли груп“ поскъпват с над 162%, а пазарната капитализация е над 1 млрд. лева. На 27 февруари акцията достигна рекордно висока цена от 59,4 лева.
Материалът има информационен характер и не е препоръка за покупка на акции и финансоиви активи


Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Съдия Ганчева разказа пред ученици за последиците от употребата на "райски газ"
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Правителство, синдикати и работодатели постигнаха съгласие по новия Бюджет 2026
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Ралито на китайските акции изостава от американските
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Търговските вериги инвестират в устойчивост и адаптация към еврото
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
МК с позиция за нарушенията, констатирани от Сметната палата
Полицията разби нова наркооранжерия във Варна
Орбан: Унгария ще съди Европейската комисия
До 18:00 часа не се допуска преминаване на камиони през "Кулата - Промахон"
Съдът на ЕС разглежда жалба на "Възраждане" срещу влизането ни в Еврозоната
преди 1 година Две неща са безгранични - Вселената и човешката глупост! И още една мъдрост - не е луд, който яде баницата, а този, който му я дава! Голям рев ще има тук след време, който успял да излезе - успял! отговор Сигнализирай за неуместен коментар