Футболните отбори Левски и Арда Кърджали са фаворити преди реваншите на Лигата на конференциите, макар и с трудни победи в първите мачове от третия квалификационен кръг на турнира. Това коментира редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.
Двата отбора снощи играха съответно срещу Сабах и Кауно Жалгирис и двубоите завършиха с победи с по 1:0 за българите.
Журналистът посочи, че българските отбори са и по-скъпите отбори от тези на азербайджанците и литовците.
„Левски има почти два пъти по-скъп отбор от този на Сабах. "Сините" са оценени на 21,4 млн. евро, азерите – на 12,38 млн. евро. Редовните ни зрители сигурно вече са наясно, че най-скъпият футболист на столичани е Марин Петков – 3 млн. евро, следва Цунами (2 млн. евро), Кристиян Макун и Светослав Вуцов, които в спорта струват по 1,5 млн. евро, а Кристиян Димитров – 1,2 млн. евро“, посочи журналистът.
Той подчерта, че при Сабах е „доста по-интересно“. „Най-скъпите им футболисти са централният нападател Павол Сафранко и лявото крило Джеси Секидика. Те струват по 1 млн. евро и съответно няма да намерят място в Топ 5 на най-скъпите футболисти, ако играят в Левски", коментира Коларов.
Що се отнася до Арда и Кауно Жалгирис, журналистът съобщи, че съставът на българския отбор струва 9,38 млн. евро, а този на литовците 6,95 млн. евро.
Веселин Коралов посочи като най-скъп футболист на отбора от Кърджали Лъчезар Котев, оценен за 1 млн. евро. „№1 от „Кауно“ е централният нападател Ромуалдас Янсонас – 700 хил. евро, и ако той играеше за Арда, щеше да е 5-ият най-скъп футболист“, каза още той.
Повече за мачовете, както и за дългоочакваната битка в UFC между Хамзат Чимаев и Дрикус дю Плеси, която ще се състои на 17 август, може да разберете, ако гледате видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Още новини от света на спорта може да намерите на Gol.bg.
Всички гости на предаването "Бизнес старт" може да намерите тук.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Любов, която устоя на времето: Барак и Мишел Обама с откровени признания
Геодезистът от случая "Баба Алино" излиза от ареста, за да се грижи за болния си баща
10 неща за перфектна визия на плажа
Защо американските ВВС продължат да получават безрадарни изтребители F-35
Елена и Стефан отново заедно: Пол Уесли и Нина Добрев в нов сериал, пълен с мистерия и убийства