Скорошното решение на Унгария да облекчи визовите ограничения за руски посетители представлява отваряне на вратата за шпиони и лидерите на Европейския съюз (ЕС) трябва да предприемат спешни контрамерки.
За това предупреди най-голямата политическа партия в общността, пише днес Financial Times. В писмо до изданието, Манфред Вебер, председател на Европейската народна партия (ЕНП), посочва, че решението на Будапеща ще позволи на руснаци да пътуват необезпокоявано в голяма част от ЕС и създава "сериозни опасения за националната сигурност".
Вебер е писал до председателя на Европейския съвет Шарл Мишел да повдигне въпроса на следващата лидерска среща през октомври. Този месец Унгария публикува детайли за нова ускорена визова система за граждани на 8 държави, сред които Русия и Беларус, за влизане в Унгария без проверки или други ограничения. Будапеща уточни, че много ще участват в изграждането на ядрен реактор с руска технология.
Вижте останалите новини от емисията във видеото.
Всички емисии от "Bloomberg Terminal" може да гледате тук.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Трейдърите в S&P 500 се борят с волатилност, напомняща на бурята околото митата
Лойд Остин: Би било доста скъпо флотът на САЩ да отвори Ормуз и да го задържи отворен
Лойд Остин: Ще бъде важно Европа да създаде капацитет за отбрана
Лойд Остин: Едва ли Китай иска да превземе Тайван със сила
Кафри от JPMorgan: Цените на петрола са сбъркани
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Депутатите ще обсъждат нов държавен дълг и мерки срещу поскъпването
Вижте какво ще решава Министерският съвет днес
Слънчево и горещо и днес, дъжд само в планините
Рецептата Dnes: Иберийски вкус с култовата тортиля Еспаньола
Режимът е по-богат от всякога: Северна Корея бележи невероятен икономически растеж
преди 1 година Искате луд сeкc за 3 чaса, силна еpeкция, продължителна липса на еякyлация и повишен тeстостеpон! Сега е възможно и бeзoпасно, лично го изпpобвах! И прочетох за този метод тук:-- https://***/woodman отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година *Скорошното решение на Унгария да облекчи визовите ограничения за руски посетители представлява отваряне на вратата за шпиони и лидерите на Европейския съюз (ЕС) трябва да предприемат спешни контрамерки.* - Руските шпиони да ги ловят разни специални служби, хем не зле платени. Спешни мерки на ниво лидери на ЕС трябва да се вземат срещу подмяната на расовия и културен генотип на коренното население на Европа!!! Педдеррастия,Евровизия и ислям заедно са по-смъртоносни за Европа от Петров и Боширов. отговор Сигнализирай за неуместен коментар