Междуконтиненталната балистична ракета, която Северна Корея изстреля вчера и с която постигна рекорден полет, потенциално позволява на лидера Ким Чен-ун да зареди по-тежки бойни глави и да му помогне да нанесе ядрен удар по континенталната част на САЩ.
Ден след изстрелването на ракетата с далечен обсег официалната Корейска централна информационна агенция я описа като нова ракета „Хвасон-19“. Тя е от „крайна версия“, която ще се използва от стратегическите сили на севернокорейската армия. Ким заяви, че изпитателната стрелба е демонстрирала пред света „несравнимата способност на ракетата за стратегическа ядрена атака“.
В навечерието на президентските избори в САЩ демонстрацията на Ким се случва в момент, когато изненадващият му ход да изпрати войски в Русия, които да подкрепят войната на Москва в Украйна, разтревожи Южна Корея и нейните партньори. Те заявиха, че действията на Пхенян бележат опасна ескалация в продължаващия вече две години и половина конфликт.
САЩ и техните съюзници се опитват да разубедят руския президент Владимир Путин и Ким да изпратят севернокорейски войници на фронтовата линия срещу Украйна.
Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин и държавният секретар Антъни Блинкен заявиха по време на съвместна пресконференция с гостуващите си южнокорейски колеги, че около 8000 севернокорейски войници са били разположени в руската Курска област, където се очаква скоро да участват в това, което Блинкен нарече „фронтови операции“.
Вижте и останалите новини във видеото.
Всички емисии на "Bloomberg Terminal" може да намерите тук.


Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Как Китай изгради чип екосистема, способна да оцелее без Запада
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
4 зодии ще са магнит за късмет в следващите 18 месеца
Рецепти с октопод, перфектни за остатъка от лятото
Хейдън Пенетиър била с патерици преди смъртта си
преди 1 година Прекрасна новина само Ким Чен разбира езика на Англосаксонците и с тях разговаря със същият стил. Не като Путин който се усмихва като последният ид..от и да се прави ,че всичко е под негов контрол . Наблюдава и гледа като теле пред аптека без никаква реакция . Накрая ще се оплаче ,че са го излъгали и то не за първи повтаря с години. отговор Сигнализирай за неуместен коментар