В сряда руската рубла поскъпна рязко след драматичните спадове през последните два дни. Правителството оказа натиск върху износителите да не задържат печалбите си в чужда валута, а централната банка на страната обяви нови мерки, които да подкрепят финансовата стабилност, предава Ройтерс.
Пазарът също така бе подсилен от плановете на централната банка да успокои страховете за приближаващото изплащане на външен дълг от руски фирми и да стабилизира рублата.
Трейдърите също така наблюдаваха продажба на чужда валута от износителите, донякъде заради предстоящите месечни плащания на данъци.
Малко след 10 часа рублата си връща около 9% от стойността и се търгува за 61,90 за един долар на Московската фондова борса. Ръстът спрямо еврото е около 10% до 76,55.


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко


преди 11 години Как може да си толкова *** ! Доларите и еврото им ще свърши когато свърши газта и нефта в Русия ловечки турчин. Вие турците в България мечтаете Русия да е слаба ама няма да стане фес *** ,ибрик анадолски отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Боже...съжалявам, че не съм го прочел това по-рано:) Искрено съжалявам:) Пак си дрънкало пълни глупости:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Русия е притисната от всякъде.Като свършат доларите какво ще правят ще бъде интересно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не схващат.Само простите и некадърните искат да им се дава на готово и затова ревностно подкрепят модела Путин и на БСП да им подхвърлят трохи и заграбват всичко друго. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Е не се пали чак толкова де! В малките градове не им пречи, че нямат охладена риба от Холандия или тирамису от Италия. По селата карат Лади, Ниви и Уаз-ки, защото са евтини, лесни за поддръжка и най-важното - вършат им работа. Не им пречи, че плодовете са от Китай или Венецуела. Между другото, поинтересувай се за цените на тока, горивата, пък и на храните в Русия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Мани го тоя ***! Днеска е в цикъл от новините и пише от три акаунта едновременно...! хаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Е- кой Ви е виновен, че не разполагате с необходимият интелектуален потенциал, подкрепен с интердисциплинарни знания, за да разберете коментарът ми...България е член на ес- политическа и икономическа организация, чиито санкции са голяма част от причината за пропадането на рублата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Пропадането на курса на рублата е ПРЯКО СВЪРЗАНО с ДВА фактора- намалените цени на петрола+ ПРАВНИТЕ ПОСЛЕДИЦИ от наложените от ес и сащ санкции за руската агресия в Украйна и незаконната руска анексия на Крим.Ако бях руска гражданка , вероятно за този коментар щпх да бъда арестувана:) По примера на *** , и аз считам, че руската пета колона в България служи на ЧУЖДИ/ руски/ държавни интереси. Достатъчно хули спрямо България изчетох от тях- имам правото да защитавам ДЪРЖАВАТА България и Родината си, която е член на ес и нато,а не на рф и одкб. Сега схващате ли го? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Това тука е статия за курса на рублата в икономическо издание, кой го интересува какви са Ви националните трепети ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар