В сряда руската рубла поскъпна рязко след драматичните спадове през последните два дни. Правителството оказа натиск върху износителите да не задържат печалбите си в чужда валута, а централната банка на страната обяви нови мерки, които да подкрепят финансовата стабилност, предава Ройтерс.
Пазарът също така бе подсилен от плановете на централната банка да успокои страховете за приближаващото изплащане на външен дълг от руски фирми и да стабилизира рублата.
Трейдърите също така наблюдаваха продажба на чужда валута от износителите, донякъде заради предстоящите месечни плащания на данъци.
Малко след 10 часа рублата си връща около 9% от стойността и се търгува за 61,90 за един долар на Московската фондова борса. Ръстът спрямо еврото е около 10% до 76,55.


Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир


преди 11 години Как може да си толкова *** ! Доларите и еврото им ще свърши когато свърши газта и нефта в Русия ловечки турчин. Вие турците в България мечтаете Русия да е слаба ама няма да стане фес *** ,ибрик анадолски отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Боже...съжалявам, че не съм го прочел това по-рано:) Искрено съжалявам:) Пак си дрънкало пълни глупости:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Русия е притисната от всякъде.Като свършат доларите какво ще правят ще бъде интересно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не схващат.Само простите и некадърните искат да им се дава на готово и затова ревностно подкрепят модела Путин и на БСП да им подхвърлят трохи и заграбват всичко друго. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Е не се пали чак толкова де! В малките градове не им пречи, че нямат охладена риба от Холандия или тирамису от Италия. По селата карат Лади, Ниви и Уаз-ки, защото са евтини, лесни за поддръжка и най-важното - вършат им работа. Не им пречи, че плодовете са от Китай или Венецуела. Между другото, поинтересувай се за цените на тока, горивата, пък и на храните в Русия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Мани го тоя ***! Днеска е в цикъл от новините и пише от три акаунта едновременно...! хаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Е- кой Ви е виновен, че не разполагате с необходимият интелектуален потенциал, подкрепен с интердисциплинарни знания, за да разберете коментарът ми...България е член на ес- политическа и икономическа организация, чиито санкции са голяма част от причината за пропадането на рублата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Не. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Пропадането на курса на рублата е ПРЯКО СВЪРЗАНО с ДВА фактора- намалените цени на петрола+ ПРАВНИТЕ ПОСЛЕДИЦИ от наложените от ес и сащ санкции за руската агресия в Украйна и незаконната руска анексия на Крим.Ако бях руска гражданка , вероятно за този коментар щпх да бъда арестувана:) По примера на *** , и аз считам, че руската пета колона в България служи на ЧУЖДИ/ руски/ държавни интереси. Достатъчно хули спрямо България изчетох от тях- имам правото да защитавам ДЪРЖАВАТА България и Родината си, която е член на ес и нато,а не на рф и одкб. Сега схващате ли го? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Това тука е статия за курса на рублата в икономическо издание, кой го интересува какви са Ви националните трепети ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар