В сряда руската рубла поскъпна рязко след драматичните спадове през последните два дни. Правителството оказа натиск върху износителите да не задържат печалбите си в чужда валута, а централната банка на страната обяви нови мерки, които да подкрепят финансовата стабилност, предава Ройтерс.
Пазарът също така бе подсилен от плановете на централната банка да успокои страховете за приближаващото изплащане на външен дълг от руски фирми и да стабилизира рублата.
Трейдърите също така наблюдаваха продажба на чужда валута от износителите, донякъде заради предстоящите месечни плащания на данъци.
Малко след 10 часа рублата си връща около 9% от стойността и се търгува за 61,90 за един долар на Московската фондова борса. Ръстът спрямо еврото е около 10% до 76,55.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси


преди 11 години И понеже юристът кагебист *** ТОТАЛНО е "забравил" какво е правото и какво е международно право, но ЛИЦЕМЕРНО И НАГЛО се позовава на принципа на невиновност, да го попитам и аз- защо в конституцията на рф ЛИПСВА принципа на СЕЦЕСИЯТА, въпреки, че рф е ФЕДЕРАТИВНА, А НЕ УНИТАРНА държава? Пак ще повторя- ЗА ПРЪВ ПЪТ В ЖИВОТА СИ СЪЗНАВАМ, ЧЕ СЪМ ПРИВИЛЕГИРОВАНА ДА СЪМ РОДЕНА 100% ЕТНИЧЕСКА БЪЛГАРКА ! Не знам какво щеше да се случи с мен, ако бях рускиня и руска гражданка.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Евала! Начи викаш, Москва и Питер. Останалите и без тва са си скотове, та им е все едно. Очевидно имаш много високо мнение за Русия и руснаците, пак ЕВАЛА!Чудя се понякога на такива изказвания, пишещия ги ли не е на ред или аз не съм с ума си.Мисля че е добре света да престане с тези стереотипи на пияните и примитивни руснаци, защото истината е много различна отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Гордея се, че съм българка и единствено българска гражданка, а не рускиня и руска гражданка! Що се отнася до "борсовите спекуланти", дори бог *** взе, че си призна, че това НЕ СА престъпници, а физически и юридически лица, извършващо ЗАКОННА дейност:D Т.е.- едно знае, друго мисли, трето и четвърто използва от знанията си , за да ИЗИСКВА от руските граждани да платят финансовата сметка за руската агресия в Украйна и незаконната руска анексия на Крим:) Това е най- скъпо платеният лектор в света- буквално:) И в момента ЦБ извършва интервенции , за да може да не се задълбочи спада на рублата:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Интересното е, че атаката срещу рублата започва в деня, в който е обявена днешната пресконференция на Путин. Той е основната цел, ама да видим... Все пак Наша Раша е 2% от населението и държи 20% от суровините на планетата, а едва ли са почвали да търсят в Северен Сибир. Що се отнася до населението, санкциите реално удрят по по-богатите в Москва и Санкт П. Мужиците на село им трябва водка и сельодка, и са си наред. Както казва един умен човек: "Ние на село като нямаме какво да ядем колим кокошка и правим баница". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години така е имам загуба аз не лъжа, че съм напред. Но ти дето най врякаш срещу комунистите и червените ако си в Германия .... :)) Там комунизма е построен оттдавна и в Австрия и в Швейцария.... Така че стига си крякал срещу комунистите .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Има и още едно "но" и то е, че момчето е объркало малко руснаците с англичани и други германски, холандски и скандинавски пиянки, ама това е от неинформираност - май не е ходило по нашето море напоследък.... Хаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години до 21 " И светът ще си почине от *** дето се напиваха по хотелите и оставяха празни шишета водка по плажовете!" Много вярно, но... има едно но:без тях много туроператори и хотелиери ПО ЦЯЛ свят ,ще останат на червено. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Иии Стоянчо мисля, че твойте демократични списания са го избрали за най-влиятелния човек на земята не е Брикета или някой еврейски банкер ... ако искаш обади се на Forbes и другите там и ги убеди в обратното, че тоя трепе всичко подред и ги слага в концлагери ..... и да го сложат на едно ниво с оня с триъгълната прическа в С. Корея ..... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години как е Стоянчо, кофти ли ти е, че лихвите на долара останаа ниски инак банкруто в САШшш :)) и рублата уви не стигна 500 : 1 ами се качи с 10% еееми за са ше е така ко да се прай, поздрави и на тебя. Ние няма кво да дерзаем той мача се види .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Аз драги не се казвам gъz. отговор Сигнализирай за неуместен коментар