Надявам се, че представеният от „Има такъв народ“ (ИТН) кабинет е грешка, а не план, заяви в ефира на bTV председателят на „Демократична България“ Христо Иванов.
„Затова не искам да изгарям всички мостове и се обръщам към колегите от парламентарната група на ИТНL Не позволявайте тази грешка да се случи. Не позволявайте да изгорим надеждите на хората за дълбока промяна“, коментира още той.
Иванов призова за връщане „към реалностите и към здравия разум“. По думите му предложението на ИТН е шокиращо за мнозина „и като начин на действие, и като съдържание, и като персонален състав“.
Председателят на „Демократична България“ твърди, че може да става дума за план за провокиране разпадането на т.нар. „партии на протеста“.
„Очевидно наша подкрепа не се търси. Очевидно не се търси подкрепа не само наша, но и от онези граждани, които промениха България“, допълни той.
По думите му хората са протестирали именно срещу този модел на еднолични решения, „взети някъде извън институциите, представляващи неясни интереси, договорени с незнайно кого“.
В поведението на лидерът на ИТН подсказва за липса на диалог и липса на каквто и да било чуваемост, когато става дума за исканията на протестите.
„Дайте да проявим разум и да водим диалог, да се обърне внимание на желанията на протеста – за дълбока промяна, за скъсване, а не за притопляне на стара манджа отпреди 15 години. Време е да скъсаме с Държавна сигурност“, призова Христо Иванов. „Декларирали сме го многократно - ние от „Демократична България“ сме готови да дадем подкрепа за програма и за хора, които представляват протеста... Не може да бъде министър-председател човек, който никой не го е виждал да протестира“.
Иванов обясни, че „Демократична България“ е готова да подкрепи „правилните персони и правилната платформа, всички възможни формули, които позволяват парламентарна демокрация“.
По-рано днес от "Демократична България" призоваха "Има такъв народ" да преосмисли подхода си към съставянето на кабинет, иначе предложеното правителство остава на милостта на ГЕРБ и ДПС, писа БНР.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 4 години Не че този ми е смпатичен, ама Слави го изигра кUрвачката. Може би ако беше предложен друг премир а не известна фигура от миналото, нещата щяха да са по-разбираеми. И за македонския астронавт се изложи тотално, не това очакват хората от теб. Очакват да изпратиш Гешев в космоса завинаги а за него нито дума не чухме. Изложи се тотално и ако сега се разпадне работата, няма да гласуват вече толкова хора за ИТН, доверието е пропиляно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години А мен, ме притеснява че, от един с болно его, кацаме на друг, с не по-здраво. отговор Сигнализирай за неуместен коментар