Летният туристически сезон в България ще бъде открит на 1 май, а в страната ще може да се влиза с отрицателен PCR тест, тест за антитела за прекарана инфекция от коронавирус или сертификат за поставена ваксина срещу коронавирус.
Това става ясно от изказвания на вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова и здравният министър Костадин Ангелов, които придружават премиера Бойко Борисов при посещението му в област Смолян.
Видео с коментарите на Борисов в Националната астрономическа обсерватория „Рожен“ и на двамата министри са публикувани в официалния му профил във Facebook.
Утре ще бъде публикувана заповед с мерките, които местата за настаняване ще трябва да предприемат, обясни Николова. За Великден и майските празници се очакват и първите туристи от чужбина, допълни тя.Следващата седмица Европейският съюз се очаква да реши по отношение на т.нар. "дигитален сертификат за ваксина". Българското правителство подкрепя тази позиция, посочи още Николова..
Ангелов посочи, че България ще се присъедини към т.нар. „зелени коридори“ за пътувания в Европа. Европейските туристи ще влизат в страната с отрицателен PCR тест, тест за антитела за прекарана инфекция или с документ за поставена ваксина.
Борисов допълни, че туристи от трети страни ще се допускат в България или с отрицателен PCR тест, или със сертификат за поставена ваксина, като ще се признават и ваксините, които не са одобрени в ЕС.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Жертвите на земетресенията във Венецуела надхвърлиха 1700 души
Иван Христанов: 7 млн. българи не знаят какво ядат
Заради Украйна: Русия ликвидира кариерата на големия руски актьор от "Кухня" Дмитрий Нагиев
Българин е обвинен, че пребил и заплашил с убийство приятелката си във Виена
преди 5 години нема има никкъв туристически сезон, кат слушате глобалистите ше го пампурите и те тва е .....Държава дет беше индустриална със всякакви отрасли я съсипаа, напрайха я в сферата на курвoндилите, на смяна на чаршафите, на бакшишите и кръчмите и са и тва нема да има ..... ам ако искате аз ?!? .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Само правителството подкрепя ваксинационни паспорти, не и огромна част от населението отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години пъпеш , ти премина ли вече към расата на некромонгърите ... ? : ))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ти пидaлин ли си, мазохист ли си, че си го пожелаваш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години "в градовете ... :))) " ... : ))) ... това вид особена привилегия ли е мислиш ... ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години пххаха ... всичко дето правиш за да ти е интересен и приятен живота няма реципрочност в градовете ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години анални тестове за троловете ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Екстра ще е когато мутафчийски се избърши с маската отзад и после си я сложи на муцуната отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години екстра ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар