Над 10 служители на ДАИ-Благоевград са задържани тази сутрин при акция на Специализираната прокуратура. "Под ръководството на Специализираната прокуратура, съвместно с ГДБОП, се извършва специализирана полицейска операция. По непотвърдена информация е арестуван и ръководителят на ДАИ-Благоевград.
Касае се за организирана престъпна група от длъжностни лица, служители на Областния отдел на "Автомобилна администрация" - Благоевград. Лицата са участвали в организираната престъпна група с користна цел, като са искали и са получавали суми под формата на подкуп от представители на транспортни фирми, за да не съставят наказателни постановления на нарушители на транспортните фирми", каза на брифинг Петър Белчев - наблюдаващ прокурор от Специализираната прокуратура, цитиран от БТА.
По думите му към момента се извършват активни процесуално-следствени действия и след събирането на достатъчно доказателства ще се прецени на кои служители да бъдат повдигнати обвинения. Исканите подкупи са между 300 и 600 евро, каза още Белчев.
"Акцията е подготвяна от достатъчно дълъг период от време, за да документираме извършените от тях престъпления. Разследването е в много ранен етап и всякаква допълнителна информация би нарушила тактиката на разследването. Разследването се провежда в пълен обем с всички възможни способи, но не мога да коментирам кога, къде и как“, каза още той.
Акцията е започнала тази сутрин в 09.00 часа и се очаква да продължи до късните часове на деня.
По първоначални данни, антимафиотите са нахлули в сградата на ДАИ-Благоевград преди изпит на кандидат-шофьори. Изпитът е продължил да се провежда нормално, каза наблюдаващият прокурор. Задържаните служители на Автомобилната инспекция са били изведени от сградата с белезници и откарани в полицейския участък.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Министрите Абровски и Шишков ще инспектират строителството на обходния път на Кресна
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри