За да бъде прекратено източването на субсидии с виртуални животни, започна инвентаризация на животните в стопанствата в цялата страна. Тя се извършва от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и практикуващите ветеринари, съобщи заместник-министърът на земеделието д-р Янко Иванов на среща с производители в Благоевград.
Целта е да стане ясно има ли и колко са виртуалните животни във връзка с приема по директните плащания за Кампания 2019 г. Системата трябва да се изчисти от такива практики, каза Янко Иванов, цитиран от пресцентъра на агроминистерството.
По думите му проверките и инвентаризацията ще продължат, защото трябва да има яснота и по-добър контрол. Във фермите ще бъдат гледани паспорти, ветеринарномедицински свидетелства на животни и отразяването им в Интегрираната информационна система на БАБХ – ВетИС.
“Трябва да има справедливо и ефективно разпределение на средствата, които се дават на животновъдите”, каза още той.
И увери, че една от целите на агроминистерството е Общата селскостопанска политика (ОСП) след 2020 г. по отношение на директните плащания да не претърпи кардинални промени. По-голям фокус ще има върху малките и средни стопанства.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?