На най-богатия човек в света е против работата от вкъщи.
Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск коментира имейл, който е изпратил до мениджърите на компанията си, в който настоява служителите му да се върнат на работните си места.
Мъск пише в имейла с тема „Работата от вкъщи вече не е приемлива“, че „всеки, който иска да работи от вкъщи, трябва да е в офиса минимум (и наистина имам предвид минимум) 40 часа на седмица или да напусне Tesla. Това е по-малко, отколкото искаме от заводските служители“.
Главният изпълнителен директор уточнява също, че офисът трябва да е основен офис на Tesla, а не клонов офис, който не е свързан със задълженията на съответния служител.
Въпреки че не потвърди директно дали имейлът е автентичен, изпълнителният директор намекна за това в Twitter. Той отговори на въпрос на последовател за коментар за хора, които мислят, че ходенето на работа е остаряла концепция. „Да се правят, че работят някъде другаде“, отговори Мъск.
На фона на изказването на милиардера хиляди служители във фабриката на Tesla в Шанхай на практика са блокирани там, работейки на 12-часови смени шест дни в седмицата. Доскоро мнозина дори трябваше да спят на пода в завода заради прилагането на затворена система на работа по време на блокадата на града заради коронавируса и политиката на Пекин за нулев COVID.
Служителите са транспортирани между обекта и спалните си помещения – или неизползвани фабрики, или военни лагери, за дневни и нощни смени, като по време на почивките си те са принудени да делят легла в импровизираните общежития.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет


преди 4 години СЗО не е нужна да обявява край на пЛандемята. Така няма и никога не е съществувала. Освен това вече има тонове научни статии за експерименталните отрови и тежките последствия от тях. Все пак има доказано ефективни и евтини лечения. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години "Второ- по принцип работата ремуут или хоум офис е много по-добра откъм повишаване на КПД на служителя и намиране на баланс между личния и професионалния живот, особено за хора с над 20-25 години професионален стаж по специалността им." --------------------------------------------------------------------- Е, най-вероятно Мъск знае най-добре кой, какво и кога трябва да прави в Тесла. По отношение производствен процес едва ли има друг равен на него в момента - и Тесла, и СпейсХ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години - Шефе, счупи ми се лопатата... - Нищо, нищо, подпри се на багера! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ауу, *** как така, не знае ли Мъски, че хоум офиса бил мега ефективен, не е ли чувал, че това било бъдещето - седенето вкъщи и имитиране на работа, докато асоциализацията и затлъстяването превърнат служителя в скот? Ццц... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Браво!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години В Индия преди време имаше такъв случай, 800 човека напуснаха сами. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години ооо, тоя даже спи в офиса... работата е живота му! Света има нужда от няколко ненормалника като него, но другите да не правят така! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Мъск никога не ми е бил особено приятен. Първо- все още СЗО не е обявила край на ковид пандемията- вируса е такова нещо/ все още се спори дали има характеристиките на живо или неживо/, чийто основен атрибут е мутацията. Т.е. за човешката популация това означава редуване на периоди с 'взрив'' на ковид мутация, затихването на заболелите от нея и появата на нова мутация. Второ- по принцип работата ремуут или хоум офис е много по-добра откъм повишаване на КПД на служителя и намиране на баланс между личния и професионалния живот, особено за хора с над 20-25 години професионален стаж по специалността им. Освен това - спестява на фирмата доста пари, освен това фирмата може да наема служители, без да й се налага да им плаща работни визи. Да- за държавата им по регистрация на фирмата това е проблем;0, защото тези служители не харчат парите си в точно тази държава, а в държавата, от която предоставят наемният си труд или бизнес услугата си, но все пак, ИМА баланс дори и във финансово отношение по перата '' приход- разход'' на самата фирма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години То това при чайниците е норма в заводите , не е нещо което изненадва . Как мислиш се постига производителност без автоматизация ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ковид-19 освободи офис-робите. Илон иска да ги зароби пак. Чудно ми е той самият колко часа седмично прекарва в централния офис? отговор Сигнализирай за неуместен коментар