Софарма АД отчита 66% ръст на износа през юни на годишна база, съобщи дружеството чрез Бюлетин Investor.bg.
Общите продажби се увеличават с 42% на годишна база през юни, като ръстът на реализацията за вътрешния пазар е с 2% на годишна база.
За полугодието на 2010 г. продажбите се увеличават с 23% на годишна база, като тези за вътрешния пазар се запазват за същия период на 2009 г., а износът отчита 38% ръст.
Акционерите на Софарма гласуваха обратно изкупуване на собствени акции на цени между 2,5 и 5,5 лв./бр в срок от две години на общото събрание през юни, като дивидент не беше разпределен.
"Софарма винаги е имала последователна дивидентна политика, но в условията на финансова и икономическа несигурност в световен мащаб, ръководството предлага тази година дружеството да се въздържи от разпределяне на финансовия разултат. Има редица фактори, които предполагат подобно поведение, включително и експозицията на болниците към групата и общата картина във фармацевтичния сектор в страната", заяви в интервю за Investor.bg Пелагия Виачева, директор за връзка с инвеститорите в дружеството.
За последните 12 месеца акциите на Софарма поскъпват с 39% до 3,82 лв. за акция и 504 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
SpaceX набира 25 млрд. долара дълг и рефинансира AI империята на Мъск
Фрейзър смята, че страните от Залива бързо ще възстановят щетите
Бесент: Предлагаме им моркови, но имаме и тояжки под ръка
Отчетът на Micron крие улики за бъдещата посока на AI бума
ЕС премина през бюджетния спор, без да разтревожи пазарите
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Dacia Sandero отново е най-продаваният модел в Европа
Напук на екологията - европейски държави вдигат максималната скорост
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Социалната пенсия за старост става 183,81 евро от 1 юли
Здрава Каменова представя дебютния си роман "Любов в насрещното"