Швейцарската банка Credit Suisse обяви по-ниска от очакваната печалба за второто тримесечие на годината. В резултат на това се налага ново съкращение на разходите, заради което ще се прибегне до освобождаване на служители, пише CNBC.
Положителният резултат на финансовата институция е в размер на 768 млн. швейцарски франка. Това е доста далеч от очакваното, като предварителните прогнози бяха за печалба от 1,02 млрд. франка.
За същия период на миналата година печалбата на Credit Suisse бе близо двойно по-голяма – 1,59 млрд. франка.
Оперативната печалба се е свила от 1,7 млрд. франка за второто тримесечие на 2010 година до 1,37 млрд. франка за същия период на тази. За този негативен резултат влияние оказва и сривът на долара с 23 на сто спрямо швейцарския франк на годишна база.
От банката обявяват, че ще съкратят 4 на сто от служителите си в глобален мащаб като опит за съкращаване на разходите с 1 млрд. швейцарски франка. Основните ефекти от този ход се очакват през 2012 година.
Изпълнителният директор на Credit Suisse Брейди Дъган предупреждава, че насрещният вятър продължава да е силен и резултатите на финансовата институция ще бъдат негативно засегнати от слабата икономическа активност през втората половина на годината.


За три месеца във Варненска област са издадени разрешителни за строеж на 202 жилищни сгради
Това ще са изпълнителите в големия концерт за Деня на Варна тази година
Марев: Вярвам, че Черно море ще направи добър мач в Бистрица
Цените: Един продукт се изкупува за 50 цента, а стига до рафта за 2.50 евро
Известни са датите и часовете за мачовете на Черно море и Спартак в шести и седми кръг
Shein иска да настигне H&M и Inditex, Adidas губи от големия си футболен залог
Напускането на шефа на Tata оставя в несигурност инвестиции за 120 млрд. долара
Астрономи откриха нов космически обект - звезда с черна дупка
Европа е по-силна в изкуствения интелект, отколкото се смята
Anthropic преговаря за придобиване на AI стартъп за $6 млрд.
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Странно возило беше открито в Дунав
Почина eмблематичен шеф на Toyota
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Само за няколко часа: Цените на нощувките в Бургас за "Евровизия" скочиха до 18 000 евро
Най-доброто от репертоара на Васил Петров е в новия му албум
Украински удар по петролна рафинерия в Башкортостан
Удължаването на лиценза за “Лукойл“ гарантира горива на поносими цени
В разгара на жегата: Пет населени места в Свищовско са на воден режим