Икономиката на Испания през третото тримесечие регистрира нулев ръст, се посочва в публикуван днес доклад на централната банка на страната, цитиран от РИА Новости.
Забавянето на темпото на ръст в Испания започна от началото на годината, като през първото тримесечие брутният вътрешен продукт на страната нарасна с 0,3%, а през второто – с 0,2%.
В доклада на централната банка се отбелязва увеличаване на бюджетния дефицит заради намалелите данъчни приходи, което поставя под съмнение способността на испанските власти да удържат бюджетния дефицит на ниво от 6% през настоящата година.
Бюджетът на страната за 2011 г. предвижда икономически ръст от 1,3% и увеличаване на приходите с 5,4%. Според прогнозите държавният дълг ще нарасне до 68,7% от БВП, докато през 2010 г. бе 62,85%.
Повечето местни икономисти са убедени, че икономическият ръст на страната ще се забавя до края на годината, като това до голяма степен се обуславя от високото ниво на безработица, достигнало през третото тримесечие до 21,52%.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
преди 14 години Свободното движение на работна ръка, така тачено от ЕС в комбинация с елиминирането на всякакво производство в ЕС и местенето му в Азия води точно до това, и още по зле ще става.. неможе толкова милиони хора да работят само в сферата на услугите или да не работят изобщо и да живеят от социални помощи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар