Потребителското доверие в САЩ се оттласна от 2,5-годишното си дъно, като нагласите относно перспективите пред заетостта и доходите са се подобрили видимо през ноември, съобщава Ройтерс.
Индексът на потребителските настроения, изчисляван от индустриалната организация The Conference Board, е скочил до 56 пункта спрямо ревизираните нагоре 40,9 през октомври.
Това е най-високото ниво от юли и надвиши очакванията на икономистите за 44 пункта. Първоначалните данни за индекса през октомври отчетоха 39,8 пункта.
”Нагласите на потребителите към настоящите икономически условия най-сетне се подобриха след шест месеца непрекъснато влошаване”, коментира Лин Франко, директор на Центъра за изследване на потребителите към организацията.
”Изглежда потребителите навлизат в сезона на покупките с повишено настроение, макар исторически нивото на индекса да остава слабо”, посочва той.
Индексът за бъдещите очаквания също е достигнал най-високото си ниво от юли – 67,8 пункта през ноември спрямо 50 в предходния месец. Индексът за сегашната икономическа ситуация пък е на най-високото си ниво от май – 38,3 пункта спрямо 27,1 през октомври.
Подобрила се е оценката на потребителите и за състоянието на трудовия пазар. Делът на отговорилите, че работа се намира трудно е намалял от 46,9% на 42,1%, а делът на тези, според които има достатъчно работа се е повишил от 3,6% на 5,8%.
Освен това инфлационните очаквания на потребителите за следващите 12 месеца са се понижили от 5,8% на 5,5%.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Лойд Остин: Би било доста скъпо флотът на САЩ да отвори Ормуз и да го задържи отворен
Лойд Остин: Ще бъде важно Европа да създаде капацитет за отбрана
Лойд Остин: Едва ли Китай иска да превземе Тайван със сила
Кафри от JPMorgan: Цените на петрола са сбъркани
САЩ нанесоха удари по Иран след свалянето на американски хеликоптер
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Мъж уби жена си и се самоуби в присъствието на трите им деца
Само 3500 долара: новият украински прехващач на Shahed привлича внимание
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
преди 14 години Общият обем на дълговете на домакинствата в САЩ възлизат на около 15 трилиона долара и расте със скорост 10 на сто годишно, т.е. 1,5 трилиона всяка година. Америка е страна с най-много огнестрелно оръжие, с най-високата престъпност сред богатите страни, и разбира се, с най-големия държавен дълг в света. Светът иска да консумира все повече и повече.....Колкото повече консумират, толкова по-скоро планетата май ще рухне. Консумативното общество ражда антихуманни действия. Америка е много тъжно място. Мнозина в Америка живеят в една въображаема земя, съществуваща в техните консуматорски умове. А елитът използва глупостта, материализма и егоизма на хората, за да ги ограбва, и настройва един срещу друг, на принципа разделяй, владей и управлявай глупаците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар