Пожарникарите излизат на протест на 14 октомври 2017 г. Това реши Националният съвет на Националния синдикат на пожарникарите и спасителите „Огнеборец” към КНСБ, съобщи синдикатът.
Заедно със спасителите пожарникарите ще протестират срещу закриването на районни и участъкови служби за пожарна безопасност.
В центъра на тяхното недоволство са замразените доходи на служителите в МВР, минималният ръст в бюджета на ведомството за 2018 година, както и недостатъчното финансиране на двете дирекции - „Пожарна безопасност и защита на населението” и „Национална система 112” за следващата година.
Междувременно днес в сградата на КТ „Подкрепа“ заседаваха двата стачни комитета на национално представителните синдикати.
Участниците в срещата се обединиха около неотложни мерки за протест срещу някои работодателски организации и техните лидери, които си позволяват публично да обиждат работниците и да атакуват техни права като допълнително трудово възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит (клас прослужено време).
Двете организации заявиха мнението си, че трябва да се защитят исканията за ръст на заплатите в бюджетната сфера в хора на бюджетната процедура за 2018 година.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет