Вече 20 акционери, притежаващи общо 79 966 акции от капитала на „Хидроизомат“ АД, са приели търговото предложение, отправено от „Индустриален холдинг Доверие“ АД за закупуване на всички акции от останалите акционери на дружеството. Това става ясно от съобщение до Българска фондова борса.
Търговото предложение беше регистрирано в Комисията за финансов надзор на 10 юли 2018 г. Делът на книжата от приелите търговото предложение е близо 29% от общо обект на закупуване 279 870 броя обикновени, поименни, безналични акции, с право на глас.
След първата си оферта „Индустриален холдинг Доверие“ АД предложи през август по-висока цена за акциите на „Хидроизомат“ АД от 1,43 лв. за брой. За сравнение, на 10 юли предложената цена беше 1,335 лв. за ценна книга.
Към момента на отправяне на търговото предложение предложителят притежаваше общо 2 709 570 броя акции от капитала на „Хидроизомат“ АД, които представляват 90,64% от гласовете в Общото събрание на акционерите. Акциите, които са обект на предложението, са всъщност всички останали акции на дружеството.
„Индустриален холдинг Доверие“ АД възнамерява да запази непроменен предмета на дейност на „Хидроизомат“ АД като положи усилия да развие основните дейности, в които дружеството е специализирано, а именно проектиране и изграждане на хидро- и топлоизолационни системи на всички видове плоски и скатни покриви, основи на сгради, пътища, мостове, тунели и резервоари; цялостно изграждане на жилищни, офис/търговски и промишлени сгради и др.
Предложителят в търговото предложение заявява желание да стабилизира финансовите резултати на „Хидроизомат“ АД и да бъдат преодолени натрупаните загуби не само с помощта на увеличение на приходите от сключени нови договори, но и чрез оптимизация на разходната структура.
Планира се „Хидроизомат“ да бъде отписан от регистъра на публичните дружества, воден от Комисията за финансов надзор, и да бъде прекратена търговията с неговите акции на БФБ.


Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Идеи за релакс за заети жени
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
Хакан Фидан: Турция предложи мораториум върху бойните действия в Украйна (ВИДЕО)
Медведев: Русия ще спечели, каквото и да каже фон дер Лайен