Утре ще бъдат открити обектите на двата най-големи наемателя в Mall Rousse – Карфур и Cinema City.
Хипермаркет Карфур в Русе е разположен на обща площ от 8 000 кв. м, от които 5 500 кв. м са търговска площ. Магазинът предлага на клиентите си над 40 хил. хранителни и нехранителни стоки. В хипермаркета са разкрити 200 нови работни места.
Cinema City ще има 10 кинозали в мола, а официалното откриване се очаква да бъде факт „до шест месеца“.
Инвеститор в Mall Rousse е RESB (Real Estate Services Bulgaria) – компания, фокусирана върху изграждането и управлението на недвижими имоти у нас. Архитектурният проект е изготвен съвместно от международното бюро MYS Architects и българските специалисти от Студио 17,5.
По думите на Петър Дудоленски, изпълнителен директор на RESB, към момента са отдадени под наем около 70% от площите.
RESB е компанията за инвестиции и управление на проекти на Cinema City, която осъществи също проектите Mall Sofia и Mall Plovdiv.
В изграждането на Mall Rousse са вложени 90 млн. евро и са осигурени 1 000 работни места.
Търговският център има обща разгъната застроена площ от над 55 хил. кв. м, разпределена на три етажа. Молът има над 1 200 паркоместа.
Групата Карфур е най-големият търговец на дребно в Европа и втори в света. Притежава над 15 500 магазина в 35 държави и осигурява над 495 хил. работни места. За 2009 г. компанията е реализирала продажби за 108 млрд. евро. У нас тя има магазини в София, Варна, Бургас и др.
Кинозалите на Cinema City се управляват от базираната в Израел Cinema City International, която оперира 75 кинокомплекса в шест държави с общо 725 екрана и 137 хил. места.
От RESB казват, че в Русе е проведена първата кинопрожекция в България през 1897 г., като той е осмият град в света със свое кино, отворено през 1911 г.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Двама са задържани за вчерашното убийство в Монтана
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
преди 15 години единият не стартира другият е празен няма магазини а третият го откриват днес а погребението е след нова година когато вече никой няма да влезе отговор Сигнализирай за неуместен коментар