80% от българите не одобряват строежите на нови хотели, ски писти и спортни съоръжения в защитените територии на високите планини Рила, Пирин, Стара планина, Витоша и Родопите. Това сочат резултатите от национално представително проучване на агенция „Алфа Рисърч” за международната природозащитна организация WWF, извършено през май.
Близо 80 на сто от хората подкрепят усилията на природозащитните организации да спрат застрояването на планините и Черноморието, съобщиха от WWF.
Един от всеки двама българи смята, че най-сериозните проблеми на българската природа са замърсяването на въздуха, на водата, изсичането и унищожаването на горите, както и замърсяването със смет и битови отпадъци. Всеки втори ги е посочил като най-драматични.
77,5% от българите смятат, че държавата не прави достатъчно за опазването на природата в България.
Най-важните природни ресурси на България са водите и реките, както и горите. На такова мнение са над две трети от българите. Следват обработваемите земи, планините и Черноморското крайбрежие.
Изследването показва, че за 60,2% от българите човешката дейност е причината климатът в България да се променя.
Видовете панда, пеликан и кафява мечка са сред фаворитите на хората, които искат да отделят собствени средства за опазването на рядък или застрашен животински вид. Половината българи биха дали средства, но признават, че не могат да си го позволят.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
преди 15 години Хич не е късно ! Нека има обществена ВОЛЯ пък нека ги видим тия мутри и мутреси как ще опазят окраденото! Багера и толкоз! ЗА ТЯХНА СМЕТКА !!! Пък нека пищят като ощипани моми! Има еколози за тая работа и у нас и у Европата! Само воля трябва!:)))... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Не съм от тези, които са се облажили. Имам един семеен панелен апартамент и един старичък дом на колела (кемпер). Желанието ми е много скромно - и в България да намирам тихи, спокойни, чисти местенца, където да пракарвам малкото си свободно време и да избягам от панели, бетони, чалга и препълнени с *** контейнери! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години до seabank:Хич не се е изтъркала темата. Въздухът може да бъде чист и при нас - не само при маймуните. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Да отидем да живеем в джунглите при маймуните-там въздуха е чист?Тази тема вече се изтърка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години ...."против бетонирането на България"......късно ..закъсняхте с поне 10 г. Или след като се облажихте доволно от имотния балон , сега при ниските цени на терени и имоти да попречим на другите да печелят... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години "77,5% от българите смятат, че държавата не прави достатъчно за опазването на природата в България."Напълно неверно! Държавата не само, че не прави достатъчно..., дотук тя е правила и прави всичко възможно за унищожаването на природата. Последното решение на правителството за концесията за шистов газ е върха на всичко! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Българска Асоциация за къмпинг и караванинг (БАКК) - против бетонирането на България!Вижте повече за БАКК тук:http://***.bacc-camping.bg/И за първите изяви на БАКК тук:http://tv7.bg/news/374492.htmlhttp://video.bgnes.com/view/20106http://bnt.bg/bg/productions/76/edition/14835/po_sveta_i_u_nas_emisija_10_00_6_uni_2011 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години При мутренските режими стротелството няма край...Българските мутри да останат единственно в българската история и чалга концертите! Българската природа е дар божи ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар