До декември Столичната община ще набира предложения за идеен проект на вътрешната архитектура на метростанция "20", която е част от продължението на първия лъч на метрото от бул. "Цариградско шосе" до летище "София", съобщиха от пресцентъра на общината.
Конкурсът е организиран от направлението "Архитектура и градоустройство" на общината и организаторите на международния фестивал за архитектура "Sofia Architecture Week".
Проектът трябва да включва предложение за цялостната архитектурна концепция на метростанцията и оформлението на надземните пространства около нея, които да са съобразени със специфичните изисквания на подземния железопътен транспорт и съвременните урбанистични принципи.
Авторите на проекта, който бъде отличен с първа награда, ще сключат договор с обкината и с "Метрополитен" ЕАД за изготвянето на работна документация по проекта.
Предвидени са една първа награда в размер на 10 хил. лв. и право на възлагане на проекта, една втора награда от 6 хил. лв. и една трета награда от 4 хил. лева.
Документите могат да бъдат получени безплатно на български и на английски език от интернет-страниците http://station20.eu/bg/ и http://www.sofia-agk.com/.


Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ
Зачестяват кражбиге по морето: Какви мерки се предприемат?