При затруднен жилищен пазар всеки един бонус и екстри биха могли да помогнат продажбите на имоти.
Басейн в задния двор, специални луксозни помещения или мраморен кухненски плот може да са сред факторите, които в някои случаи могат да наклонят везните в посока сключване на сделка.
Най-новата мода в Канада обаче е към покупката на имот да се предлага и по-необичаен подарък – бира.
Два имота в Калгари, западна Канада, се предлагат с хладилник, пълен с бира на стойност 1000 долара, пише Calgary Herald.
Брокерът Робин Мозер от агенцията за имоти MaxWell South Star Realty казва, че собствениците на имота са се съгласили да напълнят хладилника с бира за новия собственик като част от сделката.
Мозер стигнала до идеята след подобна инициатива в Чикаго, която довела до ръст от 300% в огледите на имотите.
„С тези две конкретни обяви знаех, че клиентите са много отворени да опитват нови идеи“, казва тя.
В обявата бирата е обявена като бонус, тъй като брокерите нямат право да я впишат в графа „екстри“, пише изданието.
По-големият от имотите е обявен на цена от 423 хил. канадски долара, а другият – за 349 хил долара. Робин обяснява, че марката на бирата ще бъде договорена допълнително като част от споразумението за покупка.
Дейвид Финч, асистент по маркетинг в Университета Маунт Роял, определя идеята като „интригуваща“, въпреки че не очаква някой да купи жилище само заради бира за 1000 долара.
„В крайна сметка стимулите са много зависими от аудиторията. Първата стъпка от всяка потребителска сделка обаче е познаваемостта“, казва той.
„Това не е толкова стимул, колкото промоция, при която се гради познаваемост и шум около продажбата на имота, като всъщност не се претендира, че някой ще се подпише над пунктираната черта, за да вземе бира за 1000 долара.“


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?
И Йотова нахъса DARA: Вярваме в успеха, мило момиче