В началото на седмицата, на 24 март, се проведе конференцията по първата тема от предстояща поредица дискусионни събития, с които организаторите на три водещи икономически медии – Bulgaria On Air, Investor.bg и Bloomberg – си поставят за цел да предизвикат задълбочен дебат по ключови процеси за българското общество, а именно: "Образование и бизнес – на един език ли говорят теорията и практиката".
Събитието събра над 300 гости. Бяха обсъдени най-значимите и актуални проблеми за сектор образование и бяха потърсени техните решения от заинтересованите страни.
Представители на държавата, образователната система и бизнеса, Българската академия на науките и научни организации, студенти, медии и неправителствения сектор стигнаха до извода, че промяната е много необходима, доста е закъсняла и зависи от всички нас.
По време на конференцията, в специални урни се събираха предложенията на участниците за промени в българското образование. Получените предложения, заедно със заключенията от дискусията между образованието и бизнеса, са обобщени в официален документ.
Той ще бъде подписан от панелистите и главните участници в конференцията и ще бъде изпратен в отвoрено писмо към Министерство на образованието.
Галерия от събитието може да видите тук!
Очаквайте още статии, новини, снимки и видео материали от конференцията!
Всичко за събитието можете да прочетете тук!


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
След бомбите идват квотите: нова битка за украинската стомана
Всеки цвят има своята сила - как да я използваме?
Първите 8 нови влака "Шкода" тръгват по българските релси
САЩ проектират боен кораб за $23 млрд. – по-скъп от ядрен самолетоносач