Standard & Poor's (S&P) повиши от “негативна” до “стабилна” перспективата пред кредитния рейтинг на Великобритания и потвърди първокласния кредитен рейтинг на страната, съобщава CNBC.
“Очакваме, че възстановяването на икономиката на Великобритания ще продължи да се ускорява, което ще облагодетелства публичните финанси”, посочва рейтинговата агенция в становището си.
В момента S&P е единствената от големите рейтингови агенции, която оценява Великобритания с максимален кредитен рейтинг ААА, припомня Ройтерс.
Все пак агенцията предупреди, че рейтингът на Великобритания е застрашен, ако страната реши да напусне Европейския съюз (ЕС).
Консервативната партия обеща да постави въпроса за напускането на ЕС на референдум през 2017 г., ако спечели следващите парламентарни избори.
“Бягството от Европейския съюз ще бъде значителен удар върху икономиката, тъй като Обединеното кралство има значителни търговски връзки в региона и може да загуби входящи инвестиции”, посочва рейтинговата агенция.
Агенцията прогнозира също така, че икономиката на Острова ще се разшири с близо 3 на сто през тази и с 2,5% през следващата година. Оптимистична е и прогнозата по отношение на производителността на труда и ръста на работните заплати. Отбелязан е и напредъкът по бюджетния дефицит.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
преди 12 години ако обаче започнат да внасят руски газ, веднага рейтинга отива в канала ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар