Еврото продължи да губи позиции и в четвъртък, спадайки до най-ниското си ниво спрямо щатския долар от август 2003 г. насам. Единната валута отстъпи през седмицата на фона на стабилните макроданни от САЩ и въпреки по-скоро положителните сигнали, идващи от еврозоната.
По време на ранната търговия на Стария континент в четвъртък едно евро се търгува за 1,1049 долара.
Последното отстъпление на европейската валута е продиктувано от засилването на щатския долар в предишната сесия на фона на солидните данни от САЩ, които съхраниха надеждите за скорошно покачване на лихвените ставки от страна на Федералния резерв.
По-късно днес президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги вероятно ще даде повече яснота за програмата за количествено облекчаване, която институцията обяви официално през януари. Освен това банката ще представи и своите обновени макроикономически прогнози за региона.
"Важно е, че ЕЦБ ще купуват повече европейски облигации, отколкото са издадени от правителствата като част от тяхното изискване за финансиране, така че на практика ние сме свидетели на отрицателна нетна емисия. По своята същност това ще запази доходността по европейските облигации ниска... Крайният резултат трябва да е дългосрочно по-слабо евро", отбеляза в анализ Крис Уестън от IG.


Кои три зодии ще имат невероятно лято?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 14 май
Днес времето остава дъждовно
Тежка катастрофа със загинал край Карлово
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
България сред отличниците в ЕС по икономически растеж
Унгария извика руския посланик заради ударите с дронове в Западна Украйна
За първи път етнически турчин става премер на германска провинция
Интер със златен дубъл - и Купата на Италия към Скудетото