Със Sappience сме на пазара от лятото на тази година и стартирахме с идеята да създаваме продукти, базирани на новите технологии, за да разработим бизнес приложения в софтуерния сектор, насочени към малки и средни предприятия (МСП) и големи корпорации. Това обясни в предаването "Бизнес среща" на Bloomberg TV Bulgaria Ангел Георгиев, основател и изпълнителен директор на Sappience.
"Тези иновативни софтуерни решения са ориентирани генерално към управлението на ресурсите на компанията - активи, машини, оборудване, хора, но и продукти, свързани с обслужването и работата с клиентите", уточни той.
Георгиев посочи, че целта на приложенията не е да заместват основните системи, които компанията използва.
“Таргетираме разпокъсани и неавтоматизирани процеси, покрити с нашите приложения, за да разширим мирогледа на клиентите в този аспект, посочи IT специалистът. – Нашите клиенти могат да са от всяка една компания, но ние се опитваме да ги таргетираме както по индустрии, така и по хорозонтални процеси. При управлението на машините и оборудването се фокусираме върху такива със строителна, агротехника, както и с управление на машините в производството."
Основателят и изпълнителен директор на Sappience информира, че компанията вече има един готов продукт, а екипът е процес на разработка на още два.
Ангел Георгиев сподели любопитната информация, че съществуват очакванията около 500 милиона приложения да бъдат създадени и използвани от бизнеса или крайните потребители в следващите 5-6 години, като тенденциите са около 60%-65% от тях да са написани върху low-code платформа.
"Ако искаш да си лидер в процес на иновиране, трябва да си по-смел", препоръча Ангел Георгиев.
Той е на мнение, че предприемаческата система в IT сектора е може би една най-силните в момента. Според него обаче може би все още има консервативност по отношение на рисковете и на инвестициите.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.


Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години