Американският софтуерен гигант Microsoft не се стесни да представи пред над 5000 разработчици на софтуер, присъстващи на годишната конференция BUILD, най-сериозната промяна в своя компютърен бизнес от Windows 95 насам, предаде ComputerWorld.
И макар че новата операционна система Windows 8 вече беше отчасти представена, едва сега повечето от най-важите въпроси от изминалите месеци получиха своя отговор.
Крайъгълният камък е универсалността на системата - потребителите няма да са принудени да избират платформа за компютър или за таблет. Те вече няма да са с ограничени приложения и начините на употреба в зависимост от избора си, защото новият Windows 8 може да работи с устройства с диагонал на екрана и от 10, и от 27 инча.
Windows 8 не е само поредната операционна система, но ще има решаващо значение за това дали Microsoft ще остане в сърцето на компютрите във време, когато индустрията вече се разраства отвъд РС-тата, коментира CNET.
Вместо познатия от сегашните операционни системи фото десктоп с икони на програми и файлове, новият Metro интерфейс се отличава с квадратни или правоъгълни „плочки". Това е и Start-менюто. Някои от тези плочки са статични, като например Internet Explorer и Control Panel, но други имат и динамично съдържание, като календарът например съвсем интиуативно подсказва за предстоящи срещи.
Почти цялата навигация става чрез жестове. В новата операционна система са активни и четирите страни на екрана, като на всяка една има скрити различни бутони и функции - плъзване върху лявата част превключва приложенията и програмите, дясната страна крие лентата с допълнителни инструменти (търсене, споделяне, настройки), а долната или горната страна показва контекстните менюта за активното приложение.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Защо следващите изтребители Dassault Rafale може да бъдат построени в Индия?
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
преди 14 години Като излезе ще видим.На такива представяния винаги се набляга на новите неща, но нерешените проблеми водят до не/успеха на операционната система. Основния коз на Ейпъл е качеството! отговор Сигнализирай за неуместен коментар