Най-големият производител в света на оборудване за мрежи - Cisco Systems, обяви печалба и продажби, които надхвърлиха очакванията на анализаторите, съобщи Bloomberg.
Печалбата на акция на компанията за фискалното първо тримесечие до края на октомври е 43 цента на акция при очаквани 39 цента. Продажбите на технологичния гигант са нараснали с 4,7% за периода до 11,3 млрд. долара, докато експерти очакваха ръст до 11 млрд. долара.
Ръководството на Cisco предприе съкращения на персонал, свиване на разходите и преструктуриране на компанията, така че фокусът да падне върху основната й дейност, припомня агенцията. Целта на реформите е да се увеличат стабилността и печалбите на производителя.
“Резултатите са далеч от растежа, отчетен в предходни години, но са напълно в унисон с новия Cisco, който контролира разходите си”, коментира Колин Гилис от BGC Partners LP.
Компанията се е облагодетелствала и от силното търсене на “облачни” услуги, което засилва растежа в сегмента на центровете за данни. Там Cisco притежава 80% пазарен дял.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?
Скандал около Truth Social: Плащаш и виждаш публикациите на Тръмп по-рано