Компанията за доставка на кабелна телевизия и оптичен интернет „Нет 1“ ЕООД подписа договор за изпълнение на проект по оперативна програма (ОП) „Конкурентоспособност“, съобщиха от компанията.
Одобреният проект е на обща стойност 4,07 млн. лева. Предвижда се безвъзмездната помощ да е в размер на 60% от стойността на проекта, тоест 2,44 млн. лв. Останалата част от сумата ще бъде осигурена от дружеството.
Срокът на изпълнение на проекта е 1 година. С реализиране на проекта по ОП „Конкурнтоспособност“ „Нет 1“ ще разшири инфраструктурната си мрежа.
Дружеството планира да закупи и внедри дълготрайни материални активи, включително нови технологии за управление на IP мрежи, IPv6 комуникация, динамично разпределяне на ресурсите и трафик мениджмънт. Целта е постигане на по-висока производителност и функционалност на дейностите.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
преди 14 години На една частна БЪЛГАРСКА компания, с български служители, която развива, макар и частна - българска инфраструктура, и плаща данъците и осигуровки на българи в България.. От кето печелят не само собствениците на НЕТ 1, но и техните клиенти, демек българските потребители...! А няма по-хубаво от това цената на една българска компания да се вдига - не е ли това идеята или..? А частните фондове у нас, а и от цял свят, точно в този момент, са се счупили да инвестират в България...! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Тук не става въпрос за НЕТ1, Мтел или някой друг. Става въпрос за това, че парите на данъкоплатците в Европа се използват за да се увеличават материалните активи на една частна компания, чрез което се вдига нейната ЦЕНА. От което печелят нейните собственици, но не и данъкоплатците. По този начин ЕС измества частната инициатива. Такава инвестиция трябва да дойде от частен фонд, но естествено, всеки ще предпочете безплатните пари пред скъпото рисково финансиране. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Да гадаем какво ще се случи с една компания е неадекватно.., но е таман по български! Българите сме си такива - "много хубаво - не е на хубаво"! За това няма оправия! А, бе, хора, свестна компания като НЕТ 1 е взела субсидия - адмирирайте това! А и наистина обслужването им е едно от малкото читави, и цялата им оптична система е модерна и работи добре. Не сте ли се напатили от безхаберни доставчици, а?! Или хаберът им е само кинтите да приберат с някое объркващо договорче.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Добри думи чувах и за Орбител и Мегалан преди да се купят! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Didkata, важното е как инвестираш своите средства, преди да са ти дали държавни или каквито и да е други... Аз за НЕТ 1 лошо от потребител не съм чул, за разлика от някои от големите доставчици с многомилионни реклами.... Сещай се какво се случва с паричните потоци... А на НЕТ 1 и мрежата им мрежа (изцяло оптична), и обслужването им е наистина добро. Според мен са от малкото в БГ, които заслужават. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Всеки може да кандидатства по тези проекти, който си защити проекта, ще получи средства. И без това страната ни никога не успява да се възползва на 100% от субсидиите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години И ако в един момент Глобул/Мтел/Виваком/Близу купят НЕТ1, европейските данъкоплатци ще си върнат ли парите? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Това не е ли държавна помощ? Все пак един куп други компании също инвестират в този сектор, защо НЕТ1 ще получат 2 милиона евро, а другите не. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години При НЕТ 1 поне е сигурно, че средствата ще бъдат адекватно употребени - компания, сравнително нова на пазара, която разви изключително професионално, кактко оптичната си мрежа, така и самото качество на обслужване. Една от малкото читави на този пазар. отговор Сигнализирай за неуместен коментар