Конференцията Digital Biblio Technologies, посветена на технологиите и електронно публикуване, ще се организира за втора поредна година и ще се проведе на 14-и май.
Събитието е адресирано към представители на издателския бранш, инвеститори, автори, интернет предприемачи, представители на образователната система и неправителствения сектор, студенти и специализанти, както и към представители на библиотечната общност в България, посочват организаторите от Библио.бг
В рамките на конференцията ще бъдат обхванати не само електронното книгоиздаване и дигитализирането на съдържание, но и съществуващите онлайн търговски модели в България. Ще бъдат разгледани и добрите практики на структуриране на информацията, механизмите на взаимодействие на издателствата и самопубликуващите се автори с медиите и блогърите. Сред темите ще бъде включена и тази за различните възможности за финансиране на издателски проекти, проблемите на дигиталния и вирусния маркетинг, влиянието на социалните мрежи върху потребителското поведение и други.
Водещите лектори тази година са организаторът и създател на Библио.бг Александър Петров, Жаклин Вагенщайн – директор Издателски стратегии и авторски права в издателство Colibri, експертът по онлайн комуникации и медии Жюстин Томс, създателят на сайта „Аз чета“ Александър Кръстев, експертът по интернет маркетинг Мая Манчева, интернет предприемачът Александър Ненов, графичният дизайнер Стоян Атанасов, писателят Александър Шпатов, литературните блогъри Христо Блажев и Милена Ташева, както и влогърът Емил Конрад.
Събитието ще започне в 9:30 ч. на 14-и май и ще се проведе във Френския културен институт в София. За участие в конференцията е необходима предварителна регистрация, срокът за която е до 12-и май.


Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
34-годишен открадна кутия с дарения от магазин в центъра на Варна
Депутатите приеха на първо четене втората порция мерки за овладяване на цените
Как преминаха разговорите между Тръмп и Си Дзинпин?
Във Варна ще строят нова ясла в район "Младост", ремонтът на ДЯ "Щурче" започва през юли
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Защо ЕЦБ вероятно няма да повиши лихвите през юни
Сенатът одобри Кевин Уорш за председател на Фед в оспорвано гласуване
Mythos може да е заплаха, но AI ускорява еволюцията на банковите услуги
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Maserati GT2 Stradale пристига в България за първи път
Производители искат ДДС за родни плодове и зеленчуци в рамките на 6-9%
На първо четене: Глобите за необосновани цени ще стигат до 100 000 евро