Компанията HERE, разработваща дигитални карти, пуска услуга за следене на трафика в реално време, която предупреждава за опасностите на пътя и помага за намиране на места за паркиране. Всичко това се случва чрез използването на сензори и камери, монтирани в луксозните модели на колите на своите собственици, пише Bloomberg.
Услугата, която ще дебютира най-рано в началото на следващата година, е първата, при която автомобилни сензори се ползват за доставянето на данни, за да могат шофьорите да получават незабавно информация за трафика, разкри компанията.
Данните, генерирани от германските луксозни коли, ще представят по-подробна информация от подобната услуга, предлагана от конкурента Waze, собственост на Google, твърди Никълъс Губер, ръководител на мениджмънта на платформата в HERE, която беше придобита от BMW, Audi и Daimler.
Дигиталните карти се превърнаха в изключително конкурентна област, когато става дума за автономни коли, които изискват много подробна картина на заобикалящата ги среда, за да се ориентират без помощта на шофьор. Google плати 1 млрд. долара за Waze през 2013 г., а Ford Motor през юли инвестира в Civil Maps, калифорнийски стартъп, който създава 3D карти за самоуправляващи се автомобили.
Услугата за показване на трафика на HERE показва как дигиталните карти могат да бъдат свързани с автономното шофиране. Освен че ще предоставя информация на шофьорите, услугата може да задейства автоматично спирачките на автомобила, за да избегне опасности на магистралите например.
HERE вече предоставя карти на около 80% от колите с вградена навигационна система в Северна Америка и Европа.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
преди 9 години Това HERE бившето Navteq ли беше? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "онтирани в луксозните модели на колите на своите собственици"ЪЪЪЪЪ... загуедах се отговор Сигнализирай за неуместен коментар