Технологиите помагат на децата да се свържат по-отблизо и ги предизвикат да изразят по-смело мечтите си. Това заяви в ефира на Bloomberg TV Bulgaria, в предаването „Бизнес старт“, изпълнителният директор на Джуниър Ачийвмънт България (JA Bulgaria) Милена Стойчева.
Тя разказа за предстоящото най-голямото младежко стартъп събитие в страната – форум "Изгряващи звезди", което през тази година ще се проведе за първи път онлайн от 8 до 12 юни.
Очакванията са в него да се включат над 1000 студенти и ученици, като те ще представят идеи, които решават реални бизнес предизвикателства.
Екипите работят в три направления – Интелигентни градове, Медицина и здравеопазване и Суровини и кръгова икономика.
„Искаме да насочим младите хора към онези тематики, които са свързани с доброто бъдещо развитие на планетата и към по-умен начин за включване на технологиите в живота ни“, посочи Стойчева.
Що се отнася до качествата, необходими за един млад предприемач, изпълнителният директор на JA Bulgaria обясни, че предприемачеството е нагласа и начин на мислене, и че това са хора, силно ангажирани от идеите и решенията, които представят и заявяват отговорна позиция към средата и обществото.
„Важно е предприемачите да имат постоянство и да бъдат устойчиво на всякакви бури, които предстоят и да бъдат добри екипни играчи“, каза Милена Стойчева.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на предаването „Бизнес старт“ гледайте тук.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив